У Полтаві вуличний музикант із Нідерландів Markus K збирав донати для українців

Полтаву відвідав вуличний музикант із Нідерландів Markus K (Маркус Кей – ред.). Він організував 30-хвилинний виступ у центрі міста та зібрав гроші, аби потім передати їх до благодійного фонду "Нескорена Україна".

Музикант вже відвідав столицю, Львів та Київську область. Далі поїде до Харкова. Україною подорожує вперше, розповів Суспільному нідерландець.

У центрі Полтави нідерландський вуличний музикант зі сценічним ім’ям Markus K збирає донати.

Баскер – це той, хто грає на вулиці за донати. Я граю просто безплатно. І ось як тут, якщо людям подобається, вони лишають гроші. В основному це мої пісні, але також є версії інших пісень. Більшість людей не розуміє слів, але це не так важливо, головне, що людям передаються емоції.
Фото Facebook/Markus K

Україну музикант відвідав уперше. Вже побував у Києві, Ірпені, Бучі та у Львові.

Я родом з Нідерландів. Мандрував по всьому світу протягом останніх семи років. Скрізь граю на вулиці. Я був в Індії, Туреччині, Марокко, Європі. Ще зробив тур Францією, Німеччиною та Польщею. І я думав про Україну, хотів приїхати три роки тому. Ні, швидше шість років тому. Тоді не вийшло. І я відчув, що треба приїхати.
Суспільне Полтава

Маркус знімає власні виступи у зруйнованих містах, аби показати наслідки російської агресії проти України.

Мої фани бачать відео, як ми граємо на вулицях, і вони не бачать, що тут іде війна. Бачать, що я граю, люди насолоджуються музикою. І кажуть: "А де війна?". Тому Анна (менеджерка та перекладачка-ред.) показала мені Ірпінь, Бучу, Гостомель, міста, які були зруйновані росіянами. Тому ми ще їдемо до Харкова, щоб люди побачили, що тут відбувається. Люди не вірять, що тут війна.
Суспільне Полтава

Всі гроші, які слухачі донатять музиканту, він передасть благодійному фонду "Нескорена Україна".

Як правило, я живу на ці гроші. Тому граю на вулиці, щоб трохи заробити, фінансувати мої подорожі та їжу, але тут всі мої гроші йдуть на проєкт «Нескорена Україна». Що вони роблять? Вони навчають особливо жінок, а також чоловіків, військових трансцендентальній медитації, щоб допомогти зі стресом. Тому що зараз люди під час війни (цього не видно на вулицях) перебувають у стресі. Прямо зараз я думаю про Україну. Я не знаю, як довго я буду тут. Але для мене важливо зробити це.
Суспільне Полтава

Найбільшу суму, 50 євро, Маркус зібрав у Києві. Далі поїде до Харкова, Одеси та Луцька.

Прекрасна країна з прекрасними людьми. Відрізняється від інших країн, таких як Франція, Німеччина. Тут більше відчувається тепло від людей. Тож я дуже щасливий бути тут.

У Полтаві музикант за пів години зібрав більше тисячі гривень.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok