У Полтаві в мікрорайоні Яр прокладають освітлення на вулицях, де ніколи не було ліхтарів

У полтавському мікрорайоні Яр облаштовують вуличне освітлення. Його не було приблизно на половині вулиць. Це тому, що на цій території почали активну забудову.

Про це Суспільному розповів керівник підприємства "Міськсвітло" Руслан Решетило. За його словами, додаткових грошей із бюджету громади не використовували.

"Дуже багато адрес, де просто немає навіть дротів на освітлення. То люди самі ставляють собі ліхтар на сонячних батареях. А в цій частині вулиці, наскільки я знаю, взагалі ніколи освітлення не було. Тому що тут і колектор, і казали, нема як стовпи поставити. З телефонами ходили", — поділилась місцева жителька Світлана Коршун.

Місцева жителька Світлана Коршун.

На вулиці Гоголя у полтавському мікрорайоні Яр монтують повітряну лінію для зовнішнього освітлення. Раніше ліхтарів тут не було.

На вулиці Гоголя у полтавському мікрорайоні Яр монтують повітряну лінію для зовнішнього освітлення.

"Спочатку ми протягуємо дроти для того, щоб підвести сюди напругу. І потім по закінченню монтажу повітряної лінії ми будемо встановлювати сюди світильники", — поділився майстер підприємства "Міськсвітло" Олександр Росляков.

Майстер підприємства "Міськсвітло" Олександр Росляков.

За словами керівника підприємства "Міськсвітло" Руслана Решетила, у мікрорайоні досі не було вуличного освітлення приблизно на половині вулиць.

У мікрорайоні досі не було вуличного освітлення майже на половині вулиць.

"Це новобудова, тобто громада розширюється, місто розширюється. Люди розселяються і, звісно, потребують нового освітлення. Мешканці звернулися також із заявою, де надали перелік вулиць, де найбільш проблемні місця. Найбільше прохання їхнє було ― це освітлити дамбу. Ділянка дороги доволі складна, з обох боків болото", — розповів Руслан Решетило.

За даними керівника "Міськсвітла", нині у мікрорайоні змонтували майже 1,5 кілометра повітряної лінії, а також встановили та замінили більше 70 LED-світильників на десяткові вулиць. Коли завершать роботи та скільки ще облаштують поки не відомо.

Керівник підприємства "Міськсвітло" Руслан Решетило.

"Планово оглядаємо ці вулиці і підраховуємо кількість світильників. Я не можу теж усі світильники спрямувати сюди. Тобто ми виявляємо найбільш темні, найбільш проблемні місця", — додав Руслан Решетило.

За словами керівника "Міськсвітла" Руслана Решетила, на облаштування вуличного освітлення у мікрорайоні Яр використовують фінансування, яке раніше спрямували підприємству із бюджету громади. На цей рік це приблизно 70 мільйонів гривень. Ці гроші на виплату заробітних плат, оплату електрики, пально-мастильних матеріалів, ремонтні роботи і, зокрема, закупівлю обладнання та монтаж освітлення у Полтаві та селах громади.

"На етапі будівництва справлялися без нього (вуличного освітлення ― ред.), але зараз, коли вже майже побудовано і планується переїзд, то для того, щоб з маленькими дітьми погуляти десь вийти, то, звичайно, це необхідно і потрібно", — розповів місцевий житель Володимир Петруняк.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok