Для дітей з інвалідністю з Полтавської ТГ відновили заняття з іпотерапії

Для дітей з інвалідністю, які мешкають у Полтавській громаді, відновили заняття з іпотерапії. Їх проводили з 2015-го року, потім через повномасштабне вторгнення фінансування припинили.

Нині терапію з кіньми проходять 100 дітей. Про це Суспільному розповіла іпотерапевтка Тетяна Гекова.

Дар’я Мочалова кілька років відвідує заняття з іпотерапії. Дівчина має церебральний параліч.

Суспільне Полтава

"Вичухалися, грубо, але точно, вичухалися. І в нас з трьох рочків почалися судоми. Без трьох місяців 20 (років – ред.), уже стаж у нас великий. Все рівно, у неї розуму найбільше на шість років", — повідомила бабуся дитини з інвалідністю Ніна Литовка.

Дітям пропонують курс з десяти занять, говорить іпотерапевтка Тетяна Гекова.

"Перше (заняття – ред.) воно ознайомче. Просто оздоровчо-верхова їзда, просто дитина їде. Далі з другого заняття по десяте проводяться заняття з м'ячиками, з еспандерами, з палицями гімнастичними. Сьогодні в нас шість коней і шість інструкторів", — каже іпотерапевтка Тетяна Гекова.

Суспільне Полтава

"Наші діти потребують соціалізації, вони стають більш спокійними. Дуже часто дітки, приїжджаючи з іпотерапії, стають спокійніші, вони сплять краще. Тобто, сама поведінка діток покращується", — пояснює мама дитини з інвалідністю Олена Поливяна.

Заняття з іпотерапії відвідують 100 дітей з громади. Вони перебувають на обліку у міському центрі реабілітації для осіб з інвалідністю, розповіла його директорка Тетяна Ісаєва.

"Коні дійсно терапевтичні. І це ті коні, які можуть приймати наших дітей, особливо дітей, з якими працювати нелегко. Це те місце, де нам дуже комфортно, де ми маємо результати у дітей. Емоційний стан поліпшується, фізичний стан – це дуже корисна реабілітація", — розповіла мама дитини з інвалідністю Олена Кириченко.

Суспільне Полтава

"При церебральних паралічах, при аутизмі, при синдромі Дауна, взагалі, при будь-яких особливостях, відхиленнях", — каже іпотерапевтка Тетяна Гекова.

Як розповіла Тетяна Гекова, ці заняття проводили щоліта з 2015 року. Із 2022-го їх припинили через повномасштабне вторгнення Росії.

Суспільне Полтава

"Це нам психіки вистачить на пів року, стане трішки краще. Іпотерапію бажано було б робити два рази на рік, то дітям було б набагато краще. А так все нормально, їй подобається дуже", — повідомила бабуся дитини з інвалідністю Ніна Литовка.

За словами директорки реабілітаційного центру Тетяни Ісаєвої, на програму з іпотерапії для дітей з інвалідністю громада спрямувала 850 тисяч гривень на цей рік. Заняття доступні для тих, хто перебуває на обліку у центрі. Іпотерапію призначають відповідно до потреб пацієнта та протипоказань.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok