У Полтаві ремонтують дах на Свято-Миколаївському храмі: у чому порушення

У Полтаві ремонтують дах на Свято-Миколаївському храмі. Дозвільних документів на це немає. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення, тож ремонтно-реставраційні роботи мають бути погоджені із органами охорони культурної спадщини.

Про це Суспільному розповіла директорка обласного департаменту культури і туризму Полтавської ОВА Ірина Удовиченко.

У Полтаві на Свято-Миколаївському храмі ремонтують покрівлю за гроші релігійної громади.

Свято-Миколаївський храм у Полтаві.

"Дозволів не було ніяких, до нас не звертався ні замовник, ні підрядник Миколаївської церкви, у нас їх не було. Згідно із Законом України "Про культурну спадщину", ми повинні погоджувати науково-проєктну документацію у відповідному органі охорони культурної спадщини – в цьому випадку це департамент культури, молоді і спорту міської ради", — додала Ірина Удовиченко.

За словами настоятеля храму, Олександра Дедюхіна, останні 20 років дах церкви протікав, а потім і зовсім обвалився. Проєктно-кошторисну документацію зробити не змогли, бо голова релігійної громади на фронті, а ремонт почали, бо обвалився дах.

Останні 20 років дах церкви протікав.

"На карнизі отам у кінці зовсім упало ще зимою, а тут цей процес руйнування був більше повільний, але теж він відбувається. На цей момент від автентичного даху лишилася лише крокви і обрешітка даху, але у зв’язку з тим, що будівля просідала, щоб розуміли, що розбіжність стін 60 сантиметрів, вони роззіхалися, дах роз’їжджався. І цієї весни декілька крокв упали, вони вже були побиті шашілем. І далі вже не можна було зволікати", — розповів настоятель Свято-Миколаївського храму Олександр Дедюхін.

Дах церкви, що обвалився.

Храм - пам’ятка архітектури місцевого значення. За словами кандидата архітектури Артура Арояна, для ремонту даху на будівлі необхідний дозвіл від органів, які здійснюють охорону пам’яток культурної спадщини.

Храм - пам’ятка архітектури.

"Ремонтно-реставраційні роботи на об’єкті культурної спадщини виконуються згідно з обліковою документацією на об’єкт культурної спадщини, погоджуються на рівні обласного департаменту. Тобто якщо він працює на об’єкті культурної спадщини, робить якісь роботи, у нього має бути облікова документація погоджена і проєктно-кошторисна документація, яка погоджується на основі наявності облікової документації", — повідомив кандидат архітектури, член ГО "Збережемо Полтаву" Артур Ароян.

За словами Олександра Дедюхіна, погодження на ремонт немає, тому що ще не завершили виготовлення проєктно-кошторисної документації. Зробити цього не можуть, бо голова релігійної громади на фронті.

Настоятель храму Олександр Дедюхін.

"Тобто він не може цю документацію підписати. У зв’язку з цим вирішено провести ремонт даху. Проєкт, який зроблений ліцензованим архітектором, але він станом на зараз не затверджений з певних об’єктивних причин і також це треба робити швидко у теплий період року, тому що взимку залишатися без даху це неможливо. Але він буде відновлений абсолютно у первинному вигляді, як було", — повідомив настоятель храму Олександр Дедюхін.

Зі слів Ірини Удовиченко, до обласного департаменту культури надійшов лист від міського департаменту культури щодо незаконного проведення ремонтних робіт на пам’ятці архітектури місцевого. Такий же лист отримала і Полтавська окружна прокуратура. Нині його розглядають правоохоронці.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok