36-річну доньку ексголови Полтавської громади Мамая підозрюють у співпраці із пропутінською партією "Єдина Росія" під час виборів у РФ 2022 та 2023 роки. Їй загрожує до 12 років ув'язнення.
Про це Суспільному повідомила речниця СБУ у Полтавській області Інна Усова.
Йдеться про Наталію Веретеннікову.
За даними слідчих, жінка володіє у Санкт-Петербурзі рекламним агентством, яке брало участь в PR-кампанії пропутінської партії. Бізнесом вона керувала віддалено із Києва. Згідно з документами, вони отримали прибуток з цієї діяльності у понад 35 мільйонів російських рублів.
Її майно правоохоронці арештували: це три квартири у Києві, мінівен та частки у статутних капіталах двох українських компаній.
Доньці Мамая оголосили про підозру за статтею Кримінального кодексу України "Колабораційна діяльність". Її взяли під варту. Максимальна санкція — 12 років позбавлення волі.
Що відомо про Олександра Мамая
Олександра Мамая головою громади обрали 2020-го року. До цього двічі він був міським головою Полтави – 2010-го та 2015-го балотувався від "Совісті України".
30 січня 2015-го року на сесії Полтавської міської ради Олександр Мамай утримався від ухвалення питання визнання "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями, а Росію країною агресором.
На виборах 2020-го року його кандидатуру на посаду міського голови висунула партія "За майбутнє". Змагався за посаду у двох турах. Під час повторного голосування його підтримали понад 51 відсоток виборців.
4 грудня 2021-го в ефірі телеканалу "НАШ" Олександр Мамай сказав: "Мені здається, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави – це Сполучені штати Америки і Росія. Дуже прикро, що іде брат на брата".
15 грудня 2022-го під час брифінгу Олександр Мамай повідомив дані про нову військову частину у Полтаві. Через це 29 грудня правоохоронці вручили йому підозру. Полтавський міський голова заявив, що поширена ним на пресконференції інформація про забезпечення військових була відкритою.
2 березня 2023-го року посадовець визнав свою провину та пішов на угоду зі слідством у справі про розтрату понад пів мільйона гривень із бюджету громади. Йдеться про фіктивне працевлаштування до комунального підприємства "Інститут розвитку міста" хатніх робітниць, які працювали у помешканні Мамая.
У ВАКС оголосили вирок – п’ять років позбавлення волі зі звільненням від відбування основного покарання з іспитовим строком один рік. Крім того, йому не можна обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційних, розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok