На Полтавщині на кілька тижнів раніше розквітли липи

На пів місяця раніше на Полтавщині почали квітнути липи. Цьогоріч перші дерева вкрилися жовтим цвітом вже наприкінці травня. Це через підвищенням середньорічних температур.

Про це Суспільному розповіла асистентка кафедри ботаніки Полтавського педуніверситету Віталіна Сагайдак.

"Зараз і зими стали такі теплі, і весняні місяці, вони вже наближені більш до літніх, до літнього режиму температури. Ну і, звісно, фактором є також вологість. Тому, що саме така хороша зволоженість ґрунту також відіграє значну роль. В сукупності підвищена температура і хороша зволоженість якраз і спричинила зміщення фенофаз, тобто, почалося відповідно й розпускання рослини раніше і цвітіння звісно також стало раніше", — повідомила асистентка кафедри.

За словами Віталіни Сагайдак, цвісти липа буде близько двох тижнів.

Липа буде цвісти близько двох тижнів.

"За цей період якраз треба встигнути зібрати цвіт. Тому, що вона має такі лікарські властивості. Використовується і в офіційній медицині для препаратів і в народній медицині також використовується", — уточнила Віталіна Сагайдак.

Раннє цвітіння липи науковці пов’язують із підвищенням середньорічних температур.

"Розквітла вона наприкінці травня, раніше завжди десь наприкінці червня зацвітала. Я думаю, через аномальне потепління. Тому що в цьому році у нас було занадто тепло і в квітні, і в травні. Не так, що поступово, а дуже різко. Липу ще не рвали, але я думаю, що скоро потрібно буде рвати. В селі дуже смачний липовий чай. Там у нас дерево одне, воно дуже квітуче, смачне, тому ми заготовляємо з батьками", — поділилась місцева жителька Надія Маркітан.

Раннє цвітіння липи науковці пов’язують із підвищенням середньорічних температур.

Зазвичай, цвісти липа в Україні починає в середині червня і квітує до кінця липня. Цьогоріч же ботаніки зафіксували, що на 2-3 тижні раніше зацвіли не лише дерева цього виду, а й більшість декоративних рослин, розповіла Віталіна Сагайдак.

"Це у нас уже не є таким прямо дуже аномальним явищем, тому, що кожного року вона зацвітає раніше, ніж колись. Наприклад, як колись вона цвіла в липні, то вже такого ми практично не можемо побачити, зараз вона вже наприкінці весни зацвітає", — додала Віталіна Сагайдак.

Липи у Полтаві.

За словами асистентки кафедри ботаніки Полтавського педуніверситету, в Україні росте близько семи видів лип. Серед них найпоширеніші – липа серцелиста та дрібнолиста.

"Неділі так на дві десь так раніше зацвіли липи. Як думаєте, з чим пов’язано? Що буде все добре в Україні", — припустив місцевий житель Андрій Небрат.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток