На Полтавщину може дістатися пил з Азії: чому та чи є небезпека

У Полтавській області, ймовірно, спостерігатимуть помутніння повітря через перенесення пилових мас. Це явище буде орієнтовно два дні.

Як розповіла Суспільному синоптикиня обласного гідрометцентру Ірина Островерха, пил у повітрі може бути 28 та 29 травня. Надалі атмосфера очиститься.

"Під дією східних вітрів можливе перенесення повітря з пиловими частками із Каспійської низовини. Якщо й буде десь, то незначне помутніння атмосфери. Нічого небезпечного це не викликає. 30 травня вітер уже зміниться на південний, атмосфера повинна очиститися", ― сказала Ірина Островерха.

За її словами, на погоду суттєво це не вплине. В окремі дні місцями можливі короткочасні дощі та грози.

Найбільше пилу може досягнути південних та східних областей України. Цього разу повітряні маси йтимуть не із пустелі Сахара, а з західного узбережжя Каспійського моря ― території Узбекистану і Туркменістану. Про це в ефірі проєкту "Суспільне Спротив" розповіла синоптикиня Українського гідрометеорологічного центру Олена Палагнюк.

"Цій повітряній масі, цьому пилу треба перетнути Кавказ. Це гори висотою від 3 до 5,5 тисяч метрів. Велика частина цього пилу затримається там. Тобто ми не прогнозуємо у жодному разі ніяких пилових бур, чогось серйозного. Це незначне помутніння неба. Якщо говорити про південні області, то тут буде все у супроводі дощів. Вони будуть з пиловим осадом. Але це не щось таке незвичайне і страшне, це просто пил в атмосфері", ― розповіла Олена Палагнюк.

За її даними, від початку року повітряні маси з пилом досягають України втретє. Раніше подібні явища фіксували також 2017-го та 2019-го. Вони почастішали через зміни клімату.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok