У Полтаві хочуть побудувати два багатоквартирні будинки для ВПО із залученням інвестицій: де і коли

Проєкт майбутнього житла для ВПО на вулиці Клінкерна у Полтаві. Скриншот про проєкту

У Полтаві на вулиці Клінкерна збудують два багатоквартирні будинки для внутрішньо переміщених осіб. Щодо цього 24 травня Полтавська міська рада підписала меморандум з благодійним фондом "Move Ukraine". Згідно з документом, фонд інвестує 20 мільйонів гривень на фундамент та каркаси для цих будинків.

Про це повідомила із місця події кореспондентка Суспільного.

Як розповіла під час заходу секретар міської ради Катерина Ямщикова, перші квартири родини, ймовірно, отримають наприкінці 2024-го року.

Нині Полтавська громада шукає донорів, які профінансують внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, закуплять меблі та побутову техніку та інше. Це задля того, аби передати для ВПО повністю готові для проживання квартири.

План розташування будинків для ВПО на вулиці Клінкерна у Полтаві. Скриншот з проєкту

"Ми хочемо мати житло під ключ. Житло затишне, облаштоване, з меблюванням і побутовою технікою. Сьогодні через це були запрошені багато донорів, міжнародних партнерів, організацій", — розповіла Катерина Ямщикова.

На меті будівництво двох швидкозбірних каркасних багатоквартирних будинків, де буде загалом 24 квартири, з них – 20 двокімнатних та чотири однокімнатних. Рішенням сесії міської ради вже надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,6 гектарів на вулиці Клінкерна. А 31 травня на чергову сесію винесуть затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Засновник благодійного фонду "Move Ukraine" Джон Шморгун.

За словами засновника благодійного фонду "Move Ukraine" Джона Шморгуна, полтавський проєкт будівництва соціального житла для ВПО є вже двадцять першим в Україні.

"Всі проєкти різні. Є шелтери для ВПО. Це місто Калуш, Дрогобич, Стрий, Макарів Київської області, Ірпінь. Це місто Ков’яги Харківської області, Харків. А це буде будівництво з нуля. Будуємо квартири, це будуть сендвічні панелі. Готуємо панелі і каркас будинків", — повідомив Джон Шморгун.

За словами Катерини Ямщикової, перші родини, ймовірно, отримають квартири напередодні нового року.

Обиратимуть кандидатів на отримання соціального житла, спираючись на досвід міжнародних фондів. Зокрема, у першу чергу їх отримають внутрішньо переміщені багатодітні сім’ї.

Як розповіла Ямщикова, нині у міській раді більше 800 офіційних заявок на квартири від ВПО. У Полтавській громаді проживає понад 50 тисяч переселенців.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok