Чи обмежать полтавкам виїзд за кордон, якщо чоловік не став на військовий облік: пояснення юристки

Жодних обмежень у перетині кордону для жінок, якщо їх чоловік не став на військовий облік, нині не передбачено. Не можуть виїжджати за кордон, як і раніше, лише жінки окремих категорій.

Про це Суспільному розповіла адвокатка Лариса Кісь. Порядок перетину кордону, який ухвалює Держприкордонслужба, залишається без змін.

"Ми на сьогодні маємо дійсно заборону перетинання кордону жінками, які займають певні посади, визначені Кабміном ― визначені держслужбовці й депутати. Що стосується жінок, які є дружинами, так би мовити, "ухилянтів" ― це індивідуальна відповідальність чоловіка, який притягається до відповідальності. Всі інші люди ― його діти, його батьки, його дружина ― за його дії не відповідають. Тому підстав для таких думок на сьогодні немає", ― розповіла Лариса Кісь.

Як розповіла адвокатка, в органах влади не розглядали таку можливість.

"Навіть проєктів закону, змін до постанов Кабміну не обговорюється в цьому сенсі. Ні у Верховній Раді, ні на Кабміні, ні в Держприкордонслужбі", ― сказала адвокатка Лариса Кісь.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023-го року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450―500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законну силу документ набуває 18 травня 2024-го року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok