У Полтаві вперше з 2013-го року розпочали навчати на водіїв тролейбусів

У Полтаві 14 травня розпочалося навчання на водія тролейбуса. Воно триватиме три місяці та буде складатися з теорії та практики. Востаннє водіїв тролейбусів в обласному центрі випускали 2013-го.

Про це Суспільному розповіла керівниця Полтавського центру професійної технічної освіти державної служби зайнятості Валерія Коваль.

"Ми отримали ліцензію Міністерства освіти і науки України на підготовку водіїв тролейбусів. Далі був етап коли наші працівники, працівники "Полтаваелектроавтотранс", яких ми планували залучати на договорах про цивільно-правового характеру до навчання, вони проходили атестацію себе як спеціалістів у регіональному сервісному центрі. Це, на жаль, зайняло у нас дуже багато часу, тому що розпочалася війна. Але всі пройшли. У нас зараз є два викладачі, викладач-медик і три інструктори, які будуть безпосередньо навчати водінню тролейбуса", — розповіла Валерія Коваль.

Нині на курсах навчається десятеро людей.

Нині на курсах навчається десятеро людей.

"Насправді ми вже давно чекали цих курсів, ми приїхали сюди з територій тимчасового окупованих. І так склалося, що доля нас звела з "Полтаваелектроавтотранс". Ми працюємо кондукторами, я працюю кондуктором, і як тільки можливість з’явилася, то ми записалися на курси і чекали, коли вони почнуться", — поділилась слухачка курсу Наталія Гребенюк.

Слухачка курсів Наталія Гребенюк.

Навчання організували на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти. Хто долучився, окрім теорії, має пройти практику – 96 годин за кермом тролейбуса без пасажирів.

"Група у нас вся має відповідне посвідчення (водія категорії В – ред.), тому це вже вони не вперше вивчають правила дорожнього руху. Спочатку буде теорія – три тижні (79 годин), і тільки після теорії далі ми будемо переходити до будови рухомого складу і до керування (тролейбусом – ред.). І тільки потім практика, і тільки потім вже буде здача у сервісному центрі – підтвердження цього всього, що пройшли отримують категорію "Т". І тільки вже потім вони будуть працювати", — пояснив викладач і начальник служби охорони праці "Полтаваелектроавтотранс" Володимир Козюра.

Викладач Володимир Козюра розповідає теорію слухачам курсу.

Курс готували, починаючи з 2021-го року. Ті, хто завершить навчання, зможуть працевлаштуватися і перекрити потреби комунального підприємства "Полтаваелектроавтотранс". Нині там бракує третини від необхідної кількості водіїв, розповів Суспільному його керівник Євгеній Зайцев.

"У нас є нестача. І з урахуванням того, що кожен рік все рівно водії звільняються за станом здоров'я, за віком, пенсійного віку багато у нас працівників, то потреба нагальна існує. І якщо ця група перша буде через три місяці готова, то це принаймні перекриває нашу потребу на цей рік, якщо люди будуть звільнятися. Якщо ще буде група, це покращить наш стан", — зауважив керівник "Полтаваелектроавтотранс" Євгеній Зайцев.

Навчання для групи безплатне.

"Категорію «B», припустимо, я в 11-му році проходила навчання у Бахмуті. І зараз, звичайно, треба це все згадати. Це ніколи зайвим не буває, тому зараз згадуємо якісь забуті (знання – ред.). Хоч і водимо автомобіль, але все одно треба це підучити", — розповіла слухачка курсу Наталія Крохалева.

Слухачка курсів Наталія Крохалева.

За словами Валерії Коваль, після завершення навчання планують набирати нові групи. Востаннє така підготовка водіїв тролейбусів була 2013-го.

"Тих, що відібрали – частина стоять у центрі зайнятості, зареєстровані як безробітні – це половина слухачів. Половина отримали ваучери на навчання – це люди, які працюють у "Полтаваелектроавтотранс" кондукторами, на інших посадах, але хочуть бути водіями тролейбуса", — додала Валерія Коваль.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok