"Ми є справді серцем України": екскурсоводка про туристичний потенціал Полтавщини й війну

У Полтавській області за час повномасштабної війни відновлюють обслуговування туристів. Приїздять не так активно, як до 2022-го, але попит на місцеві локації є. Про це та інше Суспільне поспілкувалося із місцевою керівницею турагентства та екскурсоводкою Анною Шендрик.

За її словами, на Полтавщині найбільше туристів від квітня до листопада, коли гарна погода й відносно довгий світловий день. В умовах повномасштабної війни попит на екскурсії дещо знизився. Їх Анна Шендрик відновила у травні 2022-го. Починали з місцевих турів, а згодом почали їздити і Полтавщиною. Частина об’єктів стали недоступними або доступні частково в умовах бойових дій.

"Ми дуже цікаві. Минулий рік, пам'ятаю, у мене було дуже багато туристів з Харківщини, Київщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя. В основному, це сім'ї. І друге: вони ніколи до цього не подорожували майже Україною. Це люди, які бачили світ, але не бачили Україну", ― розповіла Анна Шендрик.
Суспільне Полтава

Крім того, сказала фахівчиня, люди прагнуть вивчити місцеві пам’ятки, бо вони можуть зруйнуватися через бойові дії. Також ― хочуть повернутися до свого коріння та предків.

"Полтавщина це може запропонувати, бо ми є справді серцем України. Так, ми інколи в туристичному, в сервісі можемо десь просідати на рівні інших регіонів, бо в них це швидше і раніше пішло. Але в плані краси, історії, культури і базису для розвитку ми можемо це дати. Бо ці люди, велети, про які говорить Україна, якими Україна пишається, ― вони або з Полтавщини, або пов'язані з Полтавщиною", ― сказала керівниця турагентства.
Суспільне Полтава

У регіоні люди переважно відвідують Опішню з її гончарством, Решетилівку з килимарством та гобеленами, Гадяч, звідки походить родина Драгоманових. У Полтаві ― це часто краєзнавчий музей, Галерея мистецтв імені Ярошенка, історико-культурний заповідник "Поле Полтавської битви", ботанічний сад педагогічного університету тощо.

"На Полтавщину їдуть, шукають колориту. Хочуть відчути душу, хочуть відчути традицію, торкнутися цих традицій. Тому, в принципі, всі можуть над цим працювати. І головне ― це сервіс, гостинність і те, що має розвиватися. І ставлення до туриста, що він має відчувати себе бажаним, тобто знову ж таки, що цей комфорт, який є", ― розповіла Анна Шендрик.
Суспільне Полтава

За її словами, в умовах бойових дій туристична галузь пристосувалася до нового режиму роботи, а після війни буде продовжувати розвиток. Це важливо, зокрема, для наповнення місцевих бюджетів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok