Дружини військовослужбовців власноруч створювали писанки у Полтаві

Дружин чинних військовослужбовців під час майстер-класу вчили створювати писанки. Захід організували у Полтаві напередодні Великодня.

Під час таких майстер-класів учасниці можуть ділитися власними переживаннями, розповіла Суспільному фахівчиня з соціальної роботи Полтавського міського центру соцслужб, яка проводила заняття, Людмила Калапіщак.

Писанки, які розмальовували дружини військовослужбовців у Полтаві.

"Мета таких заходів – об’єднати жінок. У період, коли чоловік служить, на жінку покладається дуже великий тягар – догляд за дитиною, вона бере на себе інші ролі, які до служби виконував чоловік. Тому жінки емоційно можуть бути виснажені, але не мають з ким про це поділитися. Під час майстер-класу вони діляться, як кожна з них це проходить, і можуть звернутися до нас за психосоціальною підтримкою. Потім отримувати індивідуальні психологічні консультації у фахівців центру соціальних служб", — прокоментувала Людмила Калапіщак.

Великодні писанки дружини військових розписували за допомогою писачка.

За допомогою писачка у Полтаві розписували великодні писанки. Майстер-клас влаштували для дружин чинних військовослужбовців.

Дружини чинних військовослужбовців у Полтаві фарбують писанки на майстер-класі.

"Це не те, що нескладно, мені здається, що це навіть дитина опанує. Але найцікавіше те, чому я, доживши до такого віку, вперше тримаю той писачок, я ж живу в Україні. Писанка – це такий символ миру, всесвіту, як на мене. По-друге, я ніколи цього не робила. Це якесь повернення до українських традицій, розуміння того, що ти українка, розуміння того, що скоро буде Пасха. Пасха – це символ розквіту, надій. У нас є такі сподівання, асоціації, що скоро, можливо, ми дочекаємося довгоочікуваного миру в Україні", — розповіла учасниця майстер-класу Юлія Ісаєва.

Учасниця майстер-класу Юлія Ісаєва.

На писанці зображували візерунок зірки, або її ще називають ружа.

"Подарую мамі, покажу, що наскільки круто розписувати цю писанку. Можливо, спробую це навіть вдома зробити. Я вважаю, що вони потрібні для членів сімей військовослужбовців, оскільки, тоді стає легше на цих заходах, ти забуваєш про проблеми, зосереджуєшся на процесі і розслаблюєшся", — поділилася учасниця майстер-класу Владислава Ломакіна.

Чоловік Владислави нині перебуває на лікуванні. До поранення він служив у десантно-штурмових військах.

Учасниця майстер-класу Владислава Ломакіна.

Ініціювали майстер-клас представники Полтавського міського центру соцслужб. Організували його у рамках проєкту "Реінтеграція для ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей".

"Коли ми приходимо, до прикладу, на перше знайомство під час освітнього курсу, під час запуску цього курсу, під час знайомства, на початку якогось заходу на кшталт сьогоднішнього спочатку усі серйозні, насторожені, кожен сам у собі. Коли ти заходиш наприкінці заняття, це зовсім інша реакція у людей, це зовсім інші обличчя. Це дуже тішить, що люди попри усю ситуацію у країні, попри те, що відбувається зараз, попри важкий внутрішній стан кожного із нас хочуть розвиватися, хочуть вчитися, хочуть робити щось нове, хочуть відкривати щось нове", — повідомила керівниця проєкту Лілія Матвійчук.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok