82-річна полтавка Зоя Миколаївна виходить на протести, аби повернути з полону свого онука

82-річна полтавка Зоя Миколаївна відвідує усі акції на підтримку військовополонених, бо досі чекає звідти свого онука. У неволю до росіян він потрапив, коли виходив із "Азовсталі" ще у травні 2022-го. Аби привернути увагу суспільства до полонених, пані Зоя разом з донькою виходять на пікети.

"Я вийшла на акцію для підтримки наших військовополонених і для підтримки своєї доньки, у якої син також у полоні вже майже два роки. Важко, але не дивлячись на це, виходжу і підтримую. Я знаю, що це потрібно. Щоб люди бачили, що горе для всіх", — розповідає бабуся військовополоненого Зоя Миколаївна.

Instagram/azovstalfamilies_plt

Уперше жінка долучалась до таких заходів у Кременчуці.

"31 грудня 2023-го року там була акція. Донька каже: "Їду в Кременчук. Хочеш?". Кажу: "Звісно, хочу". І я ото перший раз побувала там на акції. І після того ми стали проводити акції у нас у Полтаві", повідомила бабуся військовополоненого Зоя Миколаївна.

Instagram/azovstalfamilies_plt

"Її не злякало, що дві години треба труситись в автобусі, вона поїхала, і це було 31 грудня, коли люди готувались до свят, а рідні військовополонених та небайдужі вийшли на акцію в підтримку наших рідних. Це була акція "Коли ми у полоні свят, вони у полоні на свята", — розповіла мама військовополоненого Тетяна.

Внук Зої Миколаївни - захисник Маріуполя. У травні 2022-го з побратимами вийшов з "Азовсталі" та потрапив у полон, розповідає його мама Тетяна.

Instagram/azovstalfamilies_plt

"Я не хочу афішувати дані свої і свого сина, щоб не нашкодити йому. Вони 86 днів разом з побратимами боронили місто у повному оточенні. Коли на заводі "Азовсталь" сталась вже дуже критична ситуація, у них не було ні боєприпасів, ні їжі в достатній кількості, ні води, головнокомандувач дав наказ припинити оборону міста", — розповідає мама військовополоненого Тетяна.

Де нині перебуває хлопець, родина не знає

"Їх більшість було перевезено в колонію у смт. Оленівка Донецької області. Це все, що зараз відомо про місцеперебування мого сина", — повідомила мама військовополоненого Тетяна.

Instagram/azovstalfamilies_plt

"Донька усюди їздить, стукає в усі двері, але скрізь одна й та ж відповідь: "Ми працюємо над цим", розповіла бабуся військовополоненого Зоя Миколаївна.

Зоя Миколаївна каже, відвідуватиме й усі наступні акції на підтримку полонених, бо це необхідно.

"Мій внук дуже хороша людина, добра, чесна. Він прийде кожному на допомогу, хто її потребує. Він культурний, грамотний, цілеспрямований. Ми його дуже любимо і чекаємо додому"говорить бабуся військовополоненого Зоя Миколаївна.

"Ми хочемо, щоб нас почули, щоб робили все можливе й не можливе для швидшого повернення наших рідних додому", — розказала мама військовополоненого Тетяна.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok