"На таких змаганнях не буває легко": Геворг Геворгян із Полтави став чемпіоном світу із дзюдо

Cудовий охоронець із Полтави Геворг Геворгян став чемпіоном світу із дзюдо у ваговій категорії 81 кілограм. Світова першість відбувалась у Казахстані, там полтавець у фіналі здолав дзюдоїста із Угорщини.

36-річний Геворг Геворгян близько п’яти років працює в територіальному управлінні Служби судової охорони. Спортом займається із шести, про це він розповів Суспільному.

Геворг Геворгян близько п’яти років працює в територіальному управлінні Служби судової охорони.
"Як в основному всі діти, які хочуть чимось займатися шукав якийсь вид спорту, пробував різні види спорту, але якось полюбив більше дзюдо і на ньому зупинився", — поділився чемпіон світу з дзюдо Геворг Геворгян.

Нині він — майстер спорту із дзюдо міжнародного класу.

"Дзюдо допомагає у службі, у бідь-яких силових структурах: чи це в поліції, чи в судовій охороні. Дуже підходить під такі структури, тому що він більш лояльний у плані того, що тут не б’ють, а тут боряться. Якщо тобі треба когось затримати, то ти можеш ці прийоми використовувати в роботі", — розповів Геворг Геворгян.

У середині квітня судовий охоронець взяв участь у чемпіонаті світу із цього виду спорту. Світова першість відбувалась у Казахстані. Здолавши у фіналі спортсмена із Угорщини, полтавець здобув «золото» у ваговій категорії 81 кілограм.

Полтавець Геворг Геворгян здобув «золото» у ваговій категорії 81 кілограм. Геворг Геворгян
"На таких змаганнях не буває легко. Треба зібратися, викластися на всі сто, щоб було "золото" у нашої країни. Це дуже важливо, тому що всі знають, що у нас війна, але не всі розуміють у яких масштабах. І коли ми розповідали про це іншим спортсменам, вони взагалі були вражені, що ми приїхали таким складом, такі готові до змагань.Тоді я зрозумів, що це дуже важливо", — розповів спортсмен.

Займається спортсмен щодня по кілька годин. До чемпіонату світу готувався, каже, серйозно, бо на таких змаганнях немає слабких суперників.

Світовий чемпіон із дзюдо полтавець Геворг Геворгян тренується щодня по кілька годин.
"Я до цих змагань дуже готувався і морально, і фізично підводив себе до них. Виграв, перші три години у тебе враження такі на позитиві, ти сидиш, думаєш: "Так, ти чемпіон світу". А потім, як нічого ж не змінюється, ти така ж людина. Головне, що ти привіз для України медаль", — поділився Геворг Геворгян.

Нині Геворг Геворгян працює і тренується. Та вже готується до наступних чемпіонатів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok