У Кременчуці надзвичайники навчалися гасити пожежі в акваторії Дніпра

23 квітня у Кременчуці рятувальники провели навчання із гасіння пожеж в екосистемах акваторії і заплавах річки Дніпро. Відпрацювали алгоритми і взаємодію служб, які задіяні в ліквідації займання.

Про це Суспільному повідомив речник рятувальників області Віталій Шкаревський.

Суспільне Полтава

У Кременчуці рятувальники відпрацьовували гасіння пожеж у лісах, що розташовані на островах в акваторії Дніпра.

"Тут залучалися в нас і піротехнічні підрозділи, це група піротехнічних робіт, які базуються у місті Полтава. Також залучалися у нас і снігоболотохід, який з Полтави, так і з Кременчука. І залучалися інші підрозділи з рятувальної частини, які працювали на автоцистерні, також працювали на роботі. У нас відпрацьовуються часто елементи гасіння таких пожеж. Як і на таких пожежах, так і лісових пожежах. На всіх таких навчаннях залучається техніка, вдосконалюються навички", — каже речник рятувальників Полтавщини Віталій Шкаревський.

Серед залученої техніки був і всюдихід "Богун", який допомагає перевозити та евакуйовувати людей. Керує ним рятувальник з Полтави Артем Мелет.

Суспільне Полтава

"Доводилося потрапляти в різні ситуації. Наймасовіша скажемо так неприємна, це Херсон, а саме Каховська ГЕС. Ліквідація наслідків повені в місті Херсон, евакуювали людей звідти. Дана техніка називається всюдихід "Богун". Він призначений для пересування по різних типах ґрунтів, а саме це такі рідкі торфи, сніги. І великою особливістю є те що він плаває", — пояснює рятувальник, водій всюдихода "Богун" Артем Мелет.

Рятувальники за допомогою катерів та пожежних машин ліквідували імітоване загорання. А психологи служби надзвичайних ситуацій допомагали постраждалим впоратися з емоціями.

Суспільне Полтава

"Для цього в нас є валіза психолога. До складу якої входять різноманітні предмети, які дозволяють переключити увагу людини та надати допомогу. Є дитячі іграшки, коли ми дитині у стані шоку, у стані розгубленості даємо іграшки, як для дівчат, так і для хлопців", — розповіла психологиня головного управління ДСНС в області Юлія Фалєєва.

"Впоралися на відмінно. Сьогодні ми також показали роботу штабу, який в нас є, і який буде задіяний", — повідомив т.в.о. начальника головного управління ДСНС в області Андрій Хижняк.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok