У Полтаві на 15 років засудили чоловіка, який писав антиукраїнські замовні статті для російського порталу

Віктор Шестаков під час затримання 5 січня. Фото: Facebook Управління СБУ в Полтавській області

Полтавця Віктора Шестакова, який писав антиукраїнські замовні статті, засудили за державну зраду. Йому призначили покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна.

Про це Суспільному повідомила речниця обласного управління СБУ Інна Усова

Чоловіку інкримінували дві статті Кримінального кодексу України. Це, зокрема, "Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Виготовлення і поширення матеріалів, в яких міститься виправдовування збройної агресії РФ проти України," а також "Заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікація осіб, які здійснюють збройну агресію".

Сторона обвинувачення довела у суді, що із червня 2022 року полтавець у ролі політичного експерта писав статті на замовлення аналітичного порталу РФ "Фонд стратегічної культури". Робив це за грошову винагороду.

Підготовлені матеріали чоловік надсилав представниці порталу через месенджер, опісля чого їх редагували та публікували на зазначеному виданні. У статтях полтавець дискредитував керівництво держави та ЗСУ.

Окрім цього, у своїх публікаціях чоловік надавав вигідну російським кураторам ситуацію щодо обстрілів Росії на території України. А саме у матеріалах про ракетні обстріли об’єктів критичної інфраструктури, торговельного центру у Кременчуці та житлової багатоповерхівки у Дніпрі. Щоб приховати свою протиправну діяльність, полтавець писав під різними псевдонімами.

Правоохоронці провели комплексну судову психолого-лінгвістичну експертизу. За її висновком, у текстах містилися висловлювання з ознаками пропаганди антиукраїнського характеру та підтримки дій РФ. Збройна агресія представлялася, як внутрішній громадянський конфлікт.

До набрання вироком законної сили полтавець перебуватиме під вартою.

Як раніше повідомляла Суспільному речниця обласного управління СБУ Інна Усова, загалом чоловік підготував понад 60 публікацій та очолював громадську організацію під назвою "Російська громада Полтавщини".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok