Рятувальник з Полтави Андрій Гречаний присвятив забіг загиблим колегам з Харкова на півмарафоні

Рятувальник з Полтави Андрій Гречаний взяв участь у "Київському півмарафоні Незламності". Забіг він присвятив трьом колегам із Харкова, які загинули під час подвійного удару РФ у квітні цього року. Дистанцію у 21 кілометр чоловік подолав у спецспорядженні ДСНС.

Полтавський рятувальник Андрій Гречаний присвятив своїм колегам з Харкова свій забіг на "Київському півмарафоні Незламності". Владислав Логінов, Володимир Матюшенко та Сергій Байдалінов загинули під час обстрілу Росії 4 квітня 2024-го року.

"У Харкові під час ліквідації ворожого обстрілу стався повторний обстріл, і троє наших рятувальників загинули. Ухвалив рішення, що я побіжу за цих хлопців. Щоб суспільство бачило і розуміло, в яких ми умовах працюємо. Рятуючи інших людей, ми ризикуємо своїм життям", — розповів Андрій Гречаний.

Андрій Гречаний під час забігу. Фото: сайт ДСНС України

Забіг 14 квітня 2024-го року Андрій подолав у повному спорядженні вагою у майже 25 кілограмів. Вага тільки одного чоботу – 1,5 кілограми. Дистанцію у 21 кілометр рятувальник пробіг за 2 години 52 хвилини.

"Все супер, якщо не брати нижню частину ніг. Там, на жаль, є місцями повністю відсутня шкіра, тобто, все в пластирах, але ці хлопці цього варті, це дрібниці", — сказав рятувальник.

З півмарафону надзвичайник привіз дві медалі.

"Обидві відгравійовані. Одна медаль в мене буде як пам'ять про забіг, іншу медаль я передам з портретом рятувальників у харківський гарнізон у місто Харків", - повідомив Андрій.

Медаль, яку Андрій Гречаний здобув під час забігу.

Спортом рятувальник займається з 6 років. Нині йому 30. Він кандидат у майстри спорту з легкої атлетики, поліатлону та пауерліфтингу. У службі порятунку Андрій 14 років.

"У мене тато присвятив життя цій службі, і я пішов по його стопах. До звичайних рядових буднів додались ще виклики, пов’язані з ліквідацією наслідків збройної агресії (Росії проти України – ред.). Ризик для здоров’я й життя у рази збільшився. На превеликий жаль, у нас є і поранені, і загиблі хлопці", — сказав чоловік.

Андрій Гречаний під час чемпіонату Полтавської області з класичного пауерліфтингу. Полтава. 2024 рік. Фото надав А. Гречаний

Нині Андрій Гречаний відновлює сили та готується до наступних спортивних заходів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok