"Вакансії є всі": на Полтавщині до нових підрозділів морської піхоти набиратимуть рекрутів

Віктор Самохін, начальник центру комплектування та рекрутингу морської піхоти ВМС ЗСУ . Суспільне Полтава

До підрозділів морської піхоти набирають чоловіків і жінок віком до 45 років. Їм потрібно пройти спеціальну медичну комісію на придатність до служби у військово-морських силах.

Про це під час брифінгу 8 квітня повідомив начальник центру комплектування та рекрутингу морської піхоти ВМС ЗСУ Віктор Самохін.

Нині, за його словами, триває формування додаткових підрозділів морської піхоти, тому набирають людей як на бойові, так і на тилові посади. Також є вакансії на посади з логістики та забезпечення.

"Вакансії є всі, які забажаєш: кухарі, електрики, айтівці, оператори FPV-дронів. І бойові посади – стрілець, кулеметник, гранатометник, вогнеметник, водій-механік. Для артилерії – це номер розрахунку, навідник, командир гармати"

Кандидатів на ці посади шукають за допомогою терцентрів комплектування, центру рекрутингу, закладів професійної освіти. Також вакансії у підрозділах морської піхоти пропонують у центрах зайнятості. Із полтавського Центру рекрутингу набрали 15 кандидатів.

"Там (в центрі рекрутингу – ред.) нададуть координати представників, які працюють в регіоні. Поспілкувавшись з ними, розглянувши вакансії і наявні бригади, кандидат обирає свою майбутню посаду. Йому надають перелік документів, які потрібно зібрати: від копій документів і характеристик до медичних документів та довідки про відсутність судимості. Цей процес триває близько трьох-чотирьох тижнів. Після цього формується особова справа і кандидата направляють до навчального центру", - пояснив Віктор Самохін.

У навчальному центрі здійснюють вхідний контроль – тестування, медичний огляд та перевірка фізичної підготовки. Далі кандидат укладає контракт та розпочинає загальну військову підготовку, після якої отримує звання матроса. Потім людина продовжує навчання безпосередньо за фахом у військовій частині. Але, як розповів Віктор Самохін, до морських піхотинців стоять вищі вимоги до стану здоров’я.

"У територіальному центрі комплектування проходять медичну комісію саме на предмет придатності до служби в підрозділах морської піхоти. Це окремий напрямок, там перевіряють серце, зір, навантаження. Вікові обмеження кандидатів – до 45 років"

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook