У частині полтавських багатоповерхівок не працюють ліфти. За даними місцевої влади, перші повідомлення про це почали надходити від 15 лютого.

За останніми даними, які Суспільному назвав заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко, станом на 27 лютого 2024-го року не працює 330 ліфтів.

Ліфт у полтавській багатоповерхівці. Фото: Суспільне Полтава

"Мені 70 років, проживаю у будинку на Грушевського, 6. Восьмий поверх. Оця вакханалія, яка сталася з ліфтами у нашому місті, триває уже більше місяця з перервами ― то включать, то виключать. Граються з людьми. Ми платимо вчасно за ліфти. Ніхто нам не скаже: "За цей місяць, люди добрі, не платіть". Уже й заплатили. Хто дав право людям цим розпоряджатися нашими долями?",розповіла місцева жителька Ніна Таран.

Жителька полтавської багатоповерхівки підіймається сходами, бо не працює ліфт. Фото: Суспільне Полтава

Хто та чому відключив ліфти у Полтаві

Відключили ліфти у будинках, які обслуговує комунальне підприємство "ЖЕО 2". Зупинило їхню роботу приватне товариство "Будкомплект", яке займалося ліфтовим господарством у місті із 2018-го, повідомляла секретар міської ради Катерина Ямщикова.

Серед причин, які називали представники підрядника, ― борги з оплати послуг та застаріле обладнання. Однак, за словами Ямщикової, ймовірно, відключенням ліфтів "Будкомплект" намагається спонукати місцеву владу продовжити договір із компанією. Строк дії попередньої угоди ― до 10 березня цього року.

Що відомо про "Будкомплект"

Це товариство з обмеженою відповідальністю зареєстроване у Полтаві 2000-го року. За даними місцевих ЗМІ, його керівництво пов’язують із однопартійцями колишнього міського голови Олександра Мамая, засудженого за корупцію.

Перший заступник голови міськради Валерій Пархоменко біля будівлі, де розташовувався "Будкомплект". Фото: Скриншот з Telegram В. Пархоменко

За юридичною адресою, вказаною в аналітичній онлайн-системі "YouControl", компанії немає. Фактично, офіс розташований в іншому приміщенні, яке перебуває у комунальній власності. Суспільному за цією адресою двері не відчинили, а в домофон жінка, яка не назвалася, порадила звернутися в управління ЖКГ міської ради.

Що робить влада Полтави, щоб запрацювали ліфти

22 лютого із "Будкомплектом" міська рада вирішила розірвати договір, бо компанія не виконала вимогу ввімкнути ліфти у визначений термін, повідомила секретар міської ради. Крім того, звернулися у поліцію.

Ліфт у полтавській багатоповерхівці. Фото: Суспільне Полтава

"Розпочато кримінальне провадження з правовою кваліфікацією "Самоправство". Відповідальність, яка передбачена цією частиною статті, полягає у накладенні штрафу до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, виправними роботами до 2 років або арештом до 6 місяців", — пояснив речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.

Коли у Полтаві запрацюють ліфти

Поки міська рада не може укласти новий договір на обслуговування ліфтів, бо не завершений попередній тендер, який оголосили на послуги у січні цього року. Це, зокрема, тому, що "Будкомплект" як один із учасників торгів подав скаргу в Антимонопольний комітет, яку поки не розглянули. Остаточної дати включення усіх ліфтів у Полтаві поки офіційно не називають.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook