Зсув ґрунту на Червоному Шляху у Полтаві: що відомо про відключення газу та ремонт дороги

У Полтаві відключили газопостачання до мікрорайонів Червоний Шлях, Вороніна та Яківці. Це тому, що із 26 лютого розпочали роботи на газопроводі, аби уникнути аварії через зсув ґрунту на вулиці Паїсія Величковоського.

Аби руйнування не пошкодило газопровід, фахівці мають виконати ремонтно-відновлювальні роботи, розповіла Суспільному речниця акціонерного товариства "Полтавагаз" Анжела Сливкіна.

Місце, де стався зсув. Фото: Суспільне Полтава

"Це вимушений захід, оскільки ситуація нині така, що зволікання може призвести до серйозної аварії на газопроводі. Буде залучена максимальна кількість спеціалістів та необхідна техніка. За планом робіт, газопостачання мають відновлювати вже із 27 лютого", — пояснила Анжела Сливкіна.

За словами речниці "Полтавагазу" Анжели Сливкіної, нині роботи виконують за рахунок підприємства.

Зсув ґрунту на Червоному Шляху у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Тріщина на дорожньому покритті на горі поблизу Хрестовоздвиженського монастиря виникла у травні 2023-го. Про це Суспільному розповідала депутатка Полтавської міської ради Оксана Лазаренко. За її словами, дорога поруйнувалася, бо під асфальтом є пустоти, які вимило водою. Із 25 січня рух транспорту вулицею Паїсія Величковського повністю перекрили за рішенням виконавчого комітету міської ради.

Фахівці "Полтавагаз" замінюють трубу газопроводу. Фото: Суспільне Полтава

"Ми залучили проєктну організацію, яка, згідно з графіком виконання проєктних робіт, повинна у травні закінчити ці проєктні роботи, отримати відповідні експертні висновки, які дозволять приступити саме до ремонтних робіт. Якщо це так буде, то ми в липні вже будемо мати підрядну організацію, яка буде виробляти і ремонтувати ці роботи. Але це сумісно із «Полтавагазом», «Полтававодоканалом»", — розповів заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко.

На думку Чередниченка, відремонтувати дорогу встигнути планують до грудня 2024-го року.

Що кажуть місцеві жителі

Газ у мікрорайоні Червоний Шлях відключили близько 8:30. Про це Суспільному розповіла місцева жителька Тетяна Степаненко.

"Уже в хаті холодно, бо батареї дуже швидко остигають. Балон у хату втягнули і таганочок. Зараз ось супчик їли, підігріли. А скільки будемо гріти ― може й тиждень, може й два", — сказала Тетяна Степаненко.

Вулиця у мікрорайоні Червоний Шлях. Фото: Суспільне Полтава

"Треба, так треба, а що ми зробимо?Я не готувалася особливо, а люди в групі (у соцмережі ― ред.) писали, що як це пережити, бо й старі є, й діти, то буває тяжкувато. А взагалі ― нормально", — пояснила місцева жителька Катерина Тур.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook