У Полтаві у дев’ятиповерхівці немає води понад два тижні: чому і що збираються робити

У Полтаві мешканці багатоповерхівки на вулиці Охтирський шлях від п’ятого до дев’ятого поверху не мають водопостачання. Так триває вже понад два тижні.

Про це Суспільному розповіла мешканка будинку Світлана Радченко.

У будинку на вулиці Охтирський шлях частково немає води з 6 лютого. У будинку створене ОСББ. За словами мешканки Світлани Радченко, об’єднання не діє, тож під час зборів 25 лютого мають вирішити, чи анульовувати його.

Полтавка Світлана Радченко до своєї квартири на восьмому поверсі носить п’ятилітрові пляшки з водою. Фото: Суспільне Полтава

"Через перепад напруги щось трапилося, і нам сказали, що згорів насос. В результаті, як я тільки переговорила з заступником директора («Укрзалізниці» - ред.), моментально приїхали, зняли насос, підключили трубопровід напряму. Тобто до п’ятого поверху є вода, слабенько, але є. До дев’ятого поверху немає зовсім води. Я тут близенько працюю. Я ношу з роботи відрами, баклажками. Ходжу до мами речі носити прати, купатись. Все ношу в руках", — розповіла мешканка будинку Світлана Радченко.

Мешканці будинку мають провести збори, де вирішуватимуть, зокрема, чи купувати насос за власні гроші, чи анульовувати ОСББ. Фото: Суспільне Полтава

"Немає ніякої води, навіть маленької цівочки. Люди носять баклажками хто звідки може. Водопостачання нам подає «Укрзалізниця». Зверталися ми до них, що у нас така проблема. Але ж вони говорять: ми некомпетентні купити вам цей насос і допомогти цьому дому. У нас вода недешева", — розповіла мешканка будинку Любов Романенко.

Мешканка будинку Любов Романенко. Фото: Суспільне Полтава

Позиція міської ради

"Вони як ОСББ, повинні забезпечити належне обслуговування свого об’єкту. Укрзалізниця здійснює постачання зовнішніми мережами, а щодо внутрішніх мереж прибудови – це зона відповідальності зазначеного ОСББ. Я сподіваюсь, що це ОСББ разом з нами вирішить цю проблему найближчим часом. Ми це теж тримаємо на контролі, спілкуємось із мешканцями і будемо їм допомагати, якщо потрібно, якимось іншим шляхом для того, щоб у них з’явилося водопостачання. Варіант такий – щоб у них з’явився працюючий насос, тому це якесь, можливо, співфінансування, або це, можливо, якесь залучення додаткового – на рівних умовах обладнання. Щоб у людей з’явилась вода", — додав заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко.

Позиція "Укрзалізниці"

Суспільне протягом трьох робочих днів намагалося зв’язатися із начальником Полтавського територіального управління філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд «Укрзалізниці»" Віталієм Рибницьким службовим телефоном через приймальню і отримати коментар щодо цієї проблеми. Однак відповіді протягом цього часу не отримали.

Як повідомив заступник міського голови Володимир Чередниченко, проблему намагатимуться вирішити найближчим часом. А мешканці будинку мають провести збори, де вирішуватимуть, зокрема, чи купувати насос за власні гроші.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook