Відключення електрики у школах Полтавської ТГ: роз’яснення від департаменту освіти

Зображення ілюстративне. Фото: Суспільне Полтава

Відключення електроенергії у школах Полтавської громади у лютому відбулося тому, що заклади не внесли передоплату за цю послугу. Заборгованість погасили.

Про це Суспільному повідомили у відповіді на інформаційний запит за підписом директорки департаменту освіти Полтавської міської ради Жанни Каплоух. У документі йдеться про те, що "Полтаваобленерго" вимикало електропостачання до шести шкіл у громаді. Це зробили через те, що заклади не заплатила наперед за послугу, як цього вимагає договір між закладами освіти та акціонерним товариством.

У відповіді також вказано, що про можливе відключення споживачів можуть повідомляти у паперовому форматі чи телефонним дзвінком. Чи отримали школи таке попередження, не відповіли. Відновили електропостачання до усіх закладів після сплати боргу.

За постановою Кабміну, заклади освіти можуть здійснювати попередню оплату послуг з електропостачання, йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Що відомо про відключення електрики у школах Полтавської ТГ

У частині шкіл Полтавської громади було відключення електроенергії. Про це місцеві жителі повідомляли у соціальних мережах, зокрема, 15 лютого.

Про ситуацію з відключенням електрики Суспільному погодилися розповісти у деяких навчальних закладах на умовах анонімності. Спікери повідомили, що про відсутність електропостачання їх не попереджували завчасно, а також те, що "Полтаваобленерго" відключило постачання електрики, аби спонукати установи оплачувати послуги наперед.

У додатку до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, який опублікований на сайті акціонерного товариства "Полтаваобленерго", йдеться про попередню оплату.

За даними Суспільного, ці правила були затверджені раніше, однак на час пандемії коронавірусу "Полтаваобленерго" не могло проводити відключення навіть у разі відсутності попередньої оплати. Коли карантин завершили у листопаді 2023-го, постачальнику повернули право здійснювати від’єднання від мережі за невчасну оплату послуги.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook