"Як війна впливає на життя людей": у Полтаві відкрили виставку художника Вартана Маркар’яна

Одна з робіт Вартана Маркар’яна, як рефлексія на тему війни. Суспільне Полтава

У центрі культури та дозвілля 20 лютого полтавський художник Вартан Маркар’ян відкрив виставку до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. Там представлені картини та роботи, виконані у віртуальній реальності.

Картини із серії "Silent hunting" художник створював, починаючи із 2018-го року. Це як живопис, так і digital-роботи, виконані у віртуальній реальності.

У виставці представлений як живопис, так і digital-роботи, виконані у віртуальній реальності. Суспільне Полтава

"Це така моя рефлексія, переосмислення подій війни, подій Майдану, міграції людей. Як війна впливає на життя людей. Війна, яку спричинила Росія, дуже ганебно впливає на стан людей – моральний, фізичний. Це не тільки для нас, українців, а й для всього світу. Роботи – в колаборації з різними митцями, музикантами. Деякі роботи були виконані на різних резиденціях – на міжнародних, на українських, в яких були куратори закордонні. Тому ці роботи встигли також поподорожувати, відобразити Україну в сьогоденні – як вона існує в часи війни", – розповів Суспільному художник Вартан Маркар’ян.

Художник Вартан Маркар'ян. Суспільне Полтава

Ця виставка йде паралельно з іншим заходом, присвяченим Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні – "Палають шини і серця", який також представили у центрі культури та дозвілля 20 лютого.

Паралельно з виставкою у центрі культури та дозвілля представили інший захід, присвячений Дню Пам’яті Героїв Небесної Сотні – "Палають шини і серця". Суспільне Полтава

"Концерт-присвята Героям Небесної Сотні – "Палають шини і серця". Це буде не просто концерт, це буде повне занурення в атмосферу Майдану. Ми організовуємо заходи завжди так, щоб людина, потрапивши у фоє Центру культури та дозвілля, вже була в тій атмосфері, яка буде панувати протягом заходу. Картини Вартана – вони створюють атмосферу повної присутності, тож ми саме і передбачали таку мету, щоб людина, перш, ніж прийти на захід, подумала про те, що зараз відбувається, який внесок вона може зробити у ту справу, яку ми зараз прагнемо завершити" – розповіла директорка Полтавського Центру культури та дозвілля Оксана Михайленко.

Виставку у фоє центру культури та дозвілля можна буде подивитися до 29 лютого.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook