Нову методику стерилізації тварин представив у Полтаві науковець із Польщі Даніель Фігель: у чому її відмінність

Нову методику малоінвазивного втручання, тобто з мінімальною травмою, при каструванні та стерилізації дрібних тварин продемонстрував у Полтавському аграрному державному університету науковець із Польщі. Доктор ветеринарної медицини Даніель Фігель провів для студентів майстер-клас із хірургії.

Такі заходи проводять для зменшення кількості безпритульних тварин, розповів Суспільному науковець.

Даніель Фігель. Фото: Суспільне Полтава

Доктор ветеринарної медицини Даніель Фігель провів майстер-клас для студентів другого та третього курсів Полтавського аграрного університету. Ветеринар продемонстрував малоінвазивне втручання, тобто з мінімальною травмою, при каструванні і стерилізації тварин.

"Було дуже приємно спостерігати, як працюють закордоні колеги. У них трошки дійсно відрізняються методи: прямо сувора асептика, антисептика. Собаці проводили оваріогістеректомію — це кастрація самки. Я ставила ендотрахеальну трубку це потрібно для контролю дихання тварини", — розповіла студентка Анастасія Сугак.

Нову методику стерилізації тварин представив у Полтаві науковець із Польщі Даніель Фігель. Фото: Суспільне Полтава

Зменшення кількості безпритульних тварин – головна мета майстер-класу, говорить Даніель Фігель.

"Сьогодні Україна перебуває у стані війни. На жаль, саме тому на вулицях багато тварин, кількість собак і котів, які живуть на волі, дуже велика через це також зростає кількість інфекційних захворювань, особливо сказу, це велика загроза життю та здоров’ю людей, і ми постараємося показати сучасні рішення таких проблем", — повідомив доктор ветеринарної медицини Даніель Фігель.

Доктор ветеринарної медицини Даніель Фігель провів майстер-клас для студентів. Фото: Суспільне Полтава

За словами завідувача кафедри хірургії та акушерства Бориса Киричка, польська ветеринарна фундація співпрацює з університетом понад п’ять років.

"П’ять років тому ми почали співпрацювати з польською ветеринарною фундацією в особі Кароліни Фігель і Даніеля Фігель, які до нас приїздили ще 2019 року. Вони привезли нам деяке обладнання, насамперед, це апарати для ультразвукової діагностики, апарат для біохімічного дослідження крові, що, насамперед, сприяло навчальному процесу", — додав завідувач кафедри хірургії аграрного університету Борис Киричко.

За словами Бориса Киричка, тварин для операцій взяли із тимчасового пункту перетримки.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook