Судитимуть жителя Полтави, який писав антиукраїнські замовні статті для російського сайту

Віктор Шестаков у суді. Фото: Facebook Управління СБУ в Полтавській області

Судитимуть Віктора Шестакова з Полтави, який писав замовні статті антиукраїнського змісту для російського сайту. У публікаціях чоловік дискредитував керівництво держави та Збройних сил України.

До суду передали обвинувальний акт щодо полтавця Віктора Шестакова. Його підозрюють у державній зраді, а також виготовленні і поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України.

Як повідомила Суспільному речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук, із червня 2022-го року чоловік у якості "політичного експерта" писав статті на замовлення російського аналітичного порталу. Підготовлені матеріали він надсилав представниці сайту і після редагування їх публікували. За це він отримував гроші. Окрім дискредитації керівництва держави та Збройних сил України, у публікаціях полтавець надав подіям оцінку, яка вигідна Росії.

За висновком судової психолого-лінгвістичної експертизи, у текстах містилися висловлювання з ознаками пропаганди антиукраїнського характеру та підтримки дій РФ. Збройну агресію представляв, як внутрішній громадянський конфлікт, додала Людмила Іващук.

Загалом чоловік підготував понад 60 публікацій, розповіла Суспільному речниця обласного управління СБУ Інна Усова. За її словами, він очолював громадську організацію під назвою "Російська громада Полтавщини".

Віктору Шестакову підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу України: за частиною другою статті 111 "Державна зрада" та частинами другою та третьою статті 436-2 "Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників". Щонайбільше за це передбачено позбавлення воліКримінальне покарання, що являє собою примусову ізоляцію злочинця від суспільства та тримання його в спеціалізованій установі з певним режимом відбування на строк до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскація майна.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook