Аварійна дамба у полтавському дендропарку: які наслідки для екології

У полтавському дендропарку дамба другого ставка в аварійному стані. Труби, які мають виводити воду з водойми, зруйновані. Це може призвести до розмивання греблі, підтоплення та зникнення ставка.

У полтавському дендропарку дамба другого ставка, яка є системою захисту греблі від переливу, зруйнована. Останні бетонні кільця труб, які виводили воду з водойми, під впливом часу відпали внаслідок корозії, розповів начальник відділу "Полтавський міський парк" Максим Макуха. За його словами, нині вода зі ставка обтікає труби дамби та поступово розмиває структуру греблі. Її каскад збудований ще за радянських часів.

Кільця труб, які виводили воду з водойми. Фото: Суспільне Полтава

"Якщо вода дуже сильно буде розмивати саму греблю, то рано чи пізно гребля зруйнується, станеться прорив і спуститься ставок. Вода понесе все нижче за течією", — пояснив начальник відділу "Полтавський міський парк" Максим Макуха.

За його словами, дендропарк є парком національного значення, тож для таких робіт потрібне погодження Міністерства захисту довкілля. У бюджеті громади на 2024-й рік не передбачали гроші на розробку проєктної документації і капітальний ремонт цих споруд.

Вхід до дендропарку. Фото: Суспільне Полтава

"Приблизно закладали десь 2 мільйони гривень. Це одразу і проєкт, і ремонт Відключення лінії електропередач, спустити ставок, розрити, по-новому все це викласти і закопати", — сказав Максим Макуха.

Труба, куди стікає вода зі ставка. Фото: Суспільне Полтава

"Спочатку йде експертиза, обстеження, потім проєктно-кошторисна документація, і потім уже саме виготовлення і роботи по укріпленню чи по реконструкції дамби. Ми створили відділ водних ресурсів, тепер ми можемо робити облікові документи на наші водойми. І в першу чергу я сказав, що займемось дендропарком. У нас є кошти екологічного фонду – 4 мільйони, які можна витрачати винятково на заходи, які спрямовані на екологію", — розповів заступник голови Полтавської міської ради Валерій Пархоменко.

За словами Валерія Пархоменка, проєкт капітального ремонту дамби мають затвердити депутати на сесії міськради.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook