"Показувати кращі результати": ветеран з Полтави Артем Погорілий про службу в ЗСУ і змагання у США

Ветеран Збройних Сил України Артем Погорілий із Полтави у перші дні повномасштабного вторгнення добровільно вступив до лав ЗСУ. Після поранення під Бахмутом у жовтні 2022-го, йому ампутували ногу.

Суспільному військовослужбовець розповів, що через рік після поранення він із командою українських ветеранів встановили світовий рекорд зі стронгмену на міжнародному спортивному фестивалі Арнольда Шварценеггера у Мадриді. Нині Артем Погорілий працює інструктором-методистом ДЮСШ, розвиває власну справу і готується до спортивних змагань Повітряних сил США.

" Змагання відбудуться на початку березня в Лас-Вегасі. Дізнавшись про те, що я потрапив до складу збірної (України - ред.), звісно, змінив свій розпорядок дня. Намагаюся частіше бувати у спортзалі. Вдома повісив турнік нарешті за багато років, щоб максимально бути залученим. І, звичайно, басейн, так як це є одним із профілюючих видів, на якому хотілося б показувати кращі результати. На відбірковому турнірі я ще змагався з волейболу сидячи. Це для мене взагалі новий вид спорту. З цього виду я також відібрався, наскільки знаю, по результатам".

Нині 40-річний Артем Погорілий — інструктор-методист Полтавської ДЮСШ № 1.

Ветеран з Полтави Артем Погорілий. Фото: Суспільне Полтава
"До повномасштабного вторгнення відчував себе ветераном спорту. Професійно займався боротьбою дзюдо — чудовий вид спорту, виховує універсалізм до усіх видів спорту: і плавати. і бігати, і всі ігрові види спорту. Тому з задоволенням включився я в адаптивний спорт. Найперше, щоб показати, що можливо жити з такими травмами, продовжувати жити активно. Вже, як сталася травма, то навіть активніше, ніж до повномасштабного, спорт увійшов у життя моє", — розповів ветеран ЗСУ.
Артем Погорілий. Фото надане А.Погорілим

2014 року Артем Погорілий разом з друзями брав участь у полтавському Майдані, зокрема, протестних акціях та пікетах біля будівлі ОДА.

"В основному виходили на чергування вночі, бо людей не вистачало. А ми з побратимами якраз патрулювали місто від тітушок, від незрозумілих персонажів. Я вважаю, що це необхідним було, так сказати, лакмусовим папірцем для того, щоб зрозуміти, чи ми нація, чи користувачі благами. У перший день анексії Кримського півострова ми з побратимами, з якими стояли на полтавському Майдані, одразу ж пішли у військкомат з бажанням долучитися до захисту батьківщини. Але, так, як не мав досвіду військового, не проходив строкову службу, то просто поставили на облік. Чекалося вже до повномасштабного вторгнення. Якби я не пішов, якби ми не пішли з моїми друзями, я, по-перше, зрадив би себе. Не державу, не родину, не друзів, не владу, я б себе зрадив".
Артем Погорілий під час служби. Фото надане А.Погорілим

Після повернення з військової служби, розповів Артем Погорілий, він почав займатися підприємницькою діяльністю.

"Давно налаштовувався це зробити. Я офіційно зареєстрував свою діяльність, займаюсь будівельним бізнесом".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook