"У дуже гарному стані": лебедів та качок із полтавського дендропарку евакуювали до Ковалівки

Двоє лебедів і четверо качок із полтавського дендропарку зимуватимуть у ковалівському екопаркові. Це тому, що вода у пташиному ставку замерзла, пернатих відловили і евакуювали.

Нині птахи на карантині, про це Суспільному розповів начальник відділу "Полтавський міський парк" Максим Макуха.

Директор ковалівського екопарку Андрій Тиванюк проводить первинний огляд птахів, яких привезли із полтавського дендропарку.

Дендропарк. Ставок, в якому жили лебеді. Суспільне Полтава

"У мене в руках самиця качки шипуна. Перший огляд, я можу сказати, що качка у дуже гарному стані. І по пір'ю, і по жирку, так сказати, наїдена, у дуже гарному стані", — розповів директор екопарку Андрій Тиванюк.

Андрій Тиванюк розповідає, що в такому ж стані іще троє качок та двоє лебедів Наталка і Петро.

"Надалі ми будемо брати аналізи, подивимося уже більш детально, що там зі здоров'ям. Зараз вони звикнуть до нашої території, за мною знаходиться їхній карантинник, де вони будуть жити - тепле приміщення. І будуть гуляти на подвір'ї, яке ми зараз бачимо", — повідомив директор екопарку Андрій Тиванюк.

Зимуватимуть лебеді в екопарку. Суспільне Полтава

Відвезти птахів на зимівлю у Ковалівку працівники дендропарку вирішили тому, що вода у пташиному ставку замерзла.

"Ми до цього моменту їх не забирали, хоча були люди, які дуже сильно переживали, оскільки крига була досить тонка. Для того, щоб їх забрати, ми маємо вийти на кригу. І для того, щоб не ризикувати життям і здоров'ям працівників, ми чекали доки ополонка стане невеликою, крига стане безпечною. Тому сьогодні це все досить швидко відбулося", — говорить начальник відділу "Полтавського міського парку" Максим Макуха.

Екопарк в Ковалівці. Тут зимуватимуть птахи. Суспільне Полтава

Лебедів та качок відловлювали працівники рятувально-водолазної служби.

"Птахів підігнали до берега, далі за допомогою підсаки ми їх спіймали, обережно, не пошкодивши. На руках перенесли до картонних коробок. Качок теж відловили, помістили у дерев'яні ящики", — пояснив головний інженер КП "Декоративні культури" Сергій Луценко.

За словами Андрія Тиванюка, карантин птахів триватиме кілька тижнів. Потім їх переведуть у загальне стадо. До дендропарку пернаті повернуться навесні.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook