В Опішнянській громаді рекультивують стихійне сміттєзвалище, на яке люди звозили непотріб більше 20 років. На території висадили 2,5 сотні дерев.
Що відомо про стихійне звалище біля Опішні
Стихійне сміттєзвалище розташоване за 1 кілометр від селища Опішня, його площа ― близько гектара. За словами голови громади Миколи Різника, на цю територію вивозять сміття більше 20 років.
"Його (звалище ― ред.) ще попередні голови робили, на нього навіть документацію створювали. Люди привозять, висипають прямо на дорозі. Ми навіть встановлювали камери, але у зв’язку із воєнним станом їх довелося відключити", ― розповів Микола Різник.
Жителька Опішнянської громади Анастасія Міхель Суспільному розповіла:
"Неймовірний запах стоїть, нехороший, специфічний. Цим літом загорілося сміття, і був дуже сильний запах, особливо тим, хто тут поряд живе. І дуже сильно диміло воно. Уже наскільки воно було переповнене, що люди просто під’їжджали до повороту і скидали так".
Одна з місцевих жительок поскаржилась на забруднення води, але його не підтвердили. Як розповів Суспільному начальник держекоінспекції Центрального округу Ігор Горжій, через скаргу територію звалища перевірили представники держекоінспекції.
Нині сміття вивозять на полігон у сусідню громаду.
"Було ухвалене рішення зробити негайно рекультивацію. Вони нам представили новий проєкт виділення земельної ділянки під нове сміттєзвалище", ― розповів Ігор Горжій.
Як вирішать проблему стихійного звалища біля Опішні
Нині на звалищі розпочали рекультиваційні роботи. Для цього із бюджету громади закупили бульдозер, а на території висадили 2,5 сотні дерев та кущів, розповів голова громади Микола Різник:
"Рекультивація ― це складний процес. Цей бульдозер робить перший етап рекультивації ― це згортання сміття. Взагалі потім передбачається висипка різними шарами ґрунту, піску, ґрунту і висадження дерев. Частину ми вже зробили".
Начальник держекоінспекції Центрального округу Ігор Горжій повідомив:
"Рекультивація повністю ― це потрібно розібрати все сміттєзвалище, папір розділити, скло розділити, метал відділити, і потім це віддати на вторсировину, і пересипати ґрунтами. І це все у подальшому буде використовуватись як земельна ділянка, де можна висадити добротний ліс".
Аби вирішити проблему зі сміттям у громаді, планують побудувати сміттєсортувальну лінію. Для цього оформили земельну ділянку, розповіла начальниця юридичного відділу Опішнянської селищної ради Ірина Гармаш.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: