"Це буде дзвін болю, жалю": у Полтаві обрали ескіз дзвіниці на кладовищі у селі Затурине

У Полтаві затвердили ескіз дзвіниці, яка стане частиною меморіального комплексу на Затуринському кладовищі. Варіант арки та дзвону обирали родини полеглих захисників. Створюватимуть вже під час другої черги будівництва навесні 2024-го.

Про це Суспільному розповів депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Анна Горожанкіна приїжджає до могили 19-річного сина на Затуринське кладовище. Сергій Горожанкін загинув на початку повномасштабної війни.

"Полтавська громада запропонувала мені ховати тут, оскільки ми проживаємо у селі Рунівщина Полтавського району. Ми погодились. Хоча на той момент ми приїхали сюди, тут була некошена трава і куширі", — каже мама загиблого Сергія Горожанкіна Анна Горожанкіна.

Нині на цьому кладовищі створюють меморіальний комплекс, аби вшанувати полеглих захисників. Родини військових вже обрали варіант дзвіниці, яка стане частиною комплексу.

"Дзвін буде вилитий з відроблених гільз, які будуть привезені звідти. Це буде перше як вхід в алею, як центральний вхід. І також там будуть трибуни, і далі там будуть (проводити – ред.) поховання. Будуть тоді і лавочки, і столи", — розповідає мама загиблого Сергія Горожанкіна Анна Горожанкіна.

Дзвіницю пам’яті планують створювати у другій черзі будівництва навесні 2024-го, розповів Вадим Ямщиков.

"Кількість ударів дзвону буде відповідати кількості, на жаль, загиблих героїв, які поховані на кладовищі", — говорить депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

"Це такий буде дзвін пам’яті, дзвін болю, жалю, тому що інакше тут ніяк. Син загинув, скоро два роки, але ми кожен день їздимо, тому що болить. Батьки ніколи не звикнуть до того, що нема дитини. Я по сьогоднішній день чекаю. Чекаю перемогу, і мені здається, що мій син з перемогою прийде до мене", — говорить мама загиблого Сергія Горожанкіна Анна Горожанкіна.

Будівництво меморіального комплексу на цвинтарі у селі Затурине Полтавської громади розпочали у вересні 2023-го. Нині роботи вже призупиняють через погодні умови до весни наступного року. Про це розповів депутат міської ради Вадим Ямщиков.

Цьогоріч тут почали вирівнювати територію, робити опалубки та заливати бетоном місця, де встановлять надгробні плити. Добавлять флагштоки для прапороносців та кількість лав.

"Так як нам показали, що тут буде, то вражаюче. Всім однаково, хлопці у нас там всі однаково воювали, захищали, і ми хочемо, щоб у всіх все було однаково. Правильно, що вони з нами спілкуються, що вони пропонують нам свої варіанти", — каже мама загиблого Сергія Різника Олена Різник.

Останнє коригування проєкту будівництва меморіалу за пів мільйона гривень замовили у листопаді цього року.

"Було не внесено критичні речі, які важливі для будівництва меморіального комплексу. Кожен тиждень йдуть поховання на Затуриному. Якщо в першому проєкті було запроєктовано під 60 могил, то зараз це вже 180. На жаль, це не останнє коригування проєкту", — розповідає депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Як розповідав раніше Суспільному Вадим Ямщиков, на будівництво меморіалу із бюджету Полтавської громади передбачили близько 20 мільйонів гривень.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook