"Якісь думки нездорові були": історія полтавця з ВІЛ-позитивним статусом

Полтавець Дмитро орієнтовно 10 років має ВІЛ-позитивний статус. Нині приймає пігулки та будує плани на майбутнє. Cвою історію чоловік розповів Суспільному до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначають 1 грудня.

38-річний Дмитро просить не показувати його обличчя та не називати прізвище. Приблизно 10 років тому він дізнався, що має ВІЛ-інфекцію. Це з’ясували, коли чоловік потрапив в ув’язнення. Суспільному він розповів:

"Відразу засмутився. Якісь думки нездорові були. Потім психолог пояснив, я сприйняв слова психолога інакше і почав жити так, як живу донині. Усьому радію, намагаюся весело жити. Самопочуття хороше, окрім того, що втомлюєшся на роботі. Але загалом стан здоров’я стабільно нормальний".

Полтавець Дмитро знає про свій ВІЛ-позитивний статус 10 років. Фото: Суспільне Полтава

Чоловік відразу почав антиретровірусну терапію, яка пригнічує розвиток вірусу імунодефіциту людини. Її, каже, призначає лікар. Про свій ВІЛ-позитивний статус він повідомив рідних. Дмитро розповів:

"Рідні та близькі сприйняли це нормально. Кому не треба, про це не знають. Якщо людина розуміє, що з цією проблемою можна боротися, приймати терапію і хоче жити, то буде намагатися прагнути кращого. Мені 38, а я хочу хоч до 50 дожити. Якщо усе буде добре, думаємо підлікуватися трохи і народити дитинку".

Тестування на ВІЛ у Полтаві 15 травня 2023-го року. Суспільне Полтава

Що таке ВІЛ та СНІД

ВІЛ-інфекція ― це захворювання, яке розвивається через вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Воно характеризується порушеннями імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Належить до невиліковних хвороб та без терапії закінчується загибеллю. Про це повідомили на офіційному сайті Центру громадського здоров’я МОЗ.

За їхніми даними, в Україні зареєстрували понад 170 тисяч інфікованих, але про свій ВІЛ-статус знають лише третина. Передається захворювання через кров, статевим шляхом та від матері до дитини.

Механізми передачі ВІЛ/СНІДу. Суспільне Полтава

ВІЛ не передається:

  • при користуванні побутовими речами, посудом;
  • у лазні та сауні;
  • під час поцілунків, обіймів та рукостискань;
  • при чханні та кашлі;
  • при укусах комарів чи інших комах.

Після інфікування вірус починає швидко розмножуватись, вражає різні клітини, органи та системи організму. Після закінчення гострої стадії ВІЛ-інфекції розвивається безсимптомний період, який триває до 12 років. Переважно людина почувається здоровою, але частішають простудні захворювання.

Згодом у пацієнтів проявляється погане самопочуття, схуднення, слабкість, стомлюваність. Ця стадія називається СНІД ― це синдром набутого імунодефіциту людини.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook