"Готуємо сюрприз": у Полтаві будинок Святого Миколая відкриють 3 грудня

Будинок Святого Миколая на Соборному майдані у Полтаві відкриють раніше, ніж зазвичай. Це тому, що за новоюліанським календарем День Святого Миколая припадає на 6 грудня.

Як готують будинок Святого Миколая

У будинку Святого Миколая у Полтаві почали діставати новорічні прикраси, гірлянди та встановили ялинку. Цим займаються волонтери, каже один із них ― Василь Нагірний.

"У підготовці до свята бере участь дуже багато людей. Це в нас така велика команда волонтерів. Інсталяція ще не завершена, остаточний варіант інсталяції зможете побачити 3 грудня", ― розповів волонтер.

Будинок Святого Миколая у Полтаві розміщений біля Свято-Успенського собору ПЦУ. Полтава Фото: Суспільне Полтава

Будинок Святого Миколая ― це проєкт благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих", каже її керівниця Наталія Гранчак:

"Ми готуємо сюрприз, сподіваюсь, що він вдасться. Миколай просто пожалівся нам, що йому мало місця, і ми хочемо обладнати йому трішечки краще місце, де він міг би приймати діток. У нас дуже класний Миколай. Це наш переселенець Роман, він із Харкова. У перші дні війни він переїхав до Полтави, волонтерив у нас біля собору, роздавав одяг іншим переселенцям, хліб".

Також у будинку можна залишати подарунки для дітей. До цього долучаються благодійники. Переважно закупляють солодощі, каже волонтерка Ірина Шабельник.

Волонтерка Ірина Шабельник прикрашає ялинку. Полтава Фото: Суспільне Полтава

"Небайдужі, волонтери можуть долучитись до цієї акції і можуть принести подаруночок, щоб подарунок могли подарувати іншим дітям, які, от власне, не мають можливості чи їхні батьки не мають можливості купити їм той подаруночок", ― повідомив Суспільному волонтер Василь Нагірний.

Коли працюватиме будинок Святого Миколая

Будинок Святого Миколая розміщений біля Свято-Успенського собору ПЦУ у Полтаві. Адреса ― Соборний майдан, 1.

Як розповіла Суспільному керівниця благодійної організації Наталія Гранчак, відкрити будинок Миколая планують 3 грудня о 12:00. Волонтер в образі святого безплатно зустрічатиме дітей цього дня, а надалі ― 6 грудня та у вихідні з 12:00 до 19:00. В інші дні будинок також можна відвідати, але Миколая у ньому не буде. Він працюватиме до 6 січня 2024-го.

Новорічні прикраси у будинку Миколая. Фото: Суспільне Полтава

Уперше будинок Святого Миколая у Полтаві запрацював 2015-го. Нині його відкриють раніше, ніж зазвичай. Це пов’язано з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, згідно з яким День Святого Миколая припадає на 6 грудня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook