На Полтавщині чоловік знайшов бронзові тесла та хотів їх продати: що вирішив суд

. Фото ілюстративне: reibert

Уродженця селища Семенівка Полтавської області визнали винним за статтею "Незаконне привласнення особою знайденого майна, що випадково опинилося у неї". Він знайшов 16 бронзових тесл, які є пам`яткою археології та культурною цінністю.

Про це стало відомо із тексту вироку, який оприлюднили в Єдиному реєстрі судових рішень.

Справу проти чоловіка слухали у Семенівському райсуді. За даними слідства, уродженець селища Семенівка у березні 2022-го на земельній ділянці неподалік села Тарасівка за допомогою металошукача проводив земляні пошуково-археологічні роботи. Дозвіл на це він не мав. Під час робіт місцевий знайшов 16 бронзових теслвид сокири з лезом, розташованим перпендикулярно до топорища (як у мотиці, кирці). Іноді тесло має опукле лезо і жолобчасту форму. Застосовується для видовбування різноманітних виробів з дерева.

"Оригінальні бронзові тесла близькосхідного типу, які були поширені на території Кавказу, Малої Азії та Східної Європи (у тому числі території сучасної України), за добу ранньої та середньої бронзи (ІІІ - середина ІІ тис. до нашої ери) в кількості 16 штук, які були вилучені в ході обшуку мають особливу культурну цінність", — йдеться в тексті вироку.

Чоловік після того, як знайшов тесла, хотів продати їх за 20 тисяч гривень через аукціон.

"Знайдений ним під час проведення протиправних земляних пошуково-археологічних робіт скарб з 16 предметів схожих на бронзове тесло є пам`яткою археології і державною власністю, а також має культурну цінність, діючи умисно, з корисливих мотивів, своїх протиправних дій не зупинив і відповідний орган охорони культурної спадщини не повідомив, та приховавши свою знахідку для того, щоб не передавати знайдений ним скарб до Музейного фонду України", — йдеться в тексті вироку.

Чоловіка засудили за статтею "Незаконне привласнення особою знайденого майна, що випадково опинилося у неї". Суд призначив 1700 гривень штрафу, а також сплатити понад 17 тисяч гривень за послуги експерта.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook