Перейти до основного змісту

Тролейбуси на Огнівку у Полтаві: коли завершать створення проєкту нової лінії

У Полтаві до кінця лютого 2024-го розроблять проєкт нової тролейбусної лінії через мікрорайон Огнівка. Створювати його планують за гроші міжнародних організацій.

Як курсуватимуть тролейбуси на Огнівку

Розробити проєкт тролейбусної лінії через мікрорайон Огнівка планують із 2018-го року, а нині розробляють відповідний проєкт, розповів Суспільному начальник управління капітального будівництва Полтавської міськради Максим Медведєв:

"Район густонаселений, район відносно новий, і лінія туди потрібна. Проєктом передбачена реконструкція старої мережі від ТРЦ "Екватор" до мікрорайону Сади-1 та будівництво нової лінії. Вулицю Олеся Гончара частково потрібно буде розширювати. Процес довготривалий тому, що дуже багато електричних вузлів, тягових підстанцій, диспетчерських. Це все узгодження йде з "Полтаваобленерго".

Щодня у Полтаві курсує близько 50 тролейбусів. Суспільне Полтава

За словами Максима Медведєва, проєкт тролейбусної лінії планують завершити до кінця зими 2024-го:

"Після того, як буде зроблено повністю проєктно-кошторисну документацію і отримано експертний звіт, ми продовжимо перемовини з міжнародними організаціями щодо грантів. Орієнтовна сума буде близько 60 мільйонів (гривень ― ред.)".

Нова мережа електротранспорту буде від вулиці Героїв України до Сінної. Про це розповів Суспільному директор підприємства "Полтаваелектроавтотранс" Євгеній Зайцев:

"Мабуть, буде починати рух з Котляревського (будинок дворянського зібрання ― ред.), а один буде їхати на Героїв Сталінграда (вулиця Героїв України ― ред.), звідти буде починати. Це вже служба руху прорахує. Вони з різних точок виїжджають. О 5:00 один на одне кільце виїде, другий на друге кільце".

Мікрорайони у Полтаві, через які має пролягати новий тролейбусний маршрут. Суспільне Полтава

Що кажуть полтавці про розробку тролейбусного маршруту

Полтавець Юрій Терентьєв щотижня їздить до 1-ї лікарні. Тролейбуси цим маршрутом не курсують, тому користується маршрутками або ходить пішки. Суспільному чоловік розповів:

"Живу я на Садах-2 (мікрорайон у Полтаві ― ред.), а сюди по машину в гараж десь три рази на тиждень приїжджаю, приходжу. Якщо б був тролейбус, то було б набагато краще. І частіше він їздить, ніж маршрутки, і вільніше в ньому, і екологічний транспорт. Я як пенсіонер зможу безкоштовно проїхати у тролейбусі, а в маршрутці 10 гривень або 12".

Зупинка громадського транспорту у полтавському мікрорайоні Огнівка. Суспільне Полтава

Підтримує ідею створення тролейбусного маршруту і полтавка Зоя Сєражим. Вона розповіла Суспільному:

"Я живу на Шевченка (вулиці ― ред.), до 1-ї лікарні йду тільки пішки, бо маршрутку чекати дуже довго, плюс це кошти. А як пенсіонерка, то на тролейбусі я доїду безкоштовно".

За словами директора підприємства "Полтаваелектроавтотранс" Євгенія Зайцева, нині на лінію у Полтаві виїжджає близько 50 тролейбусів. Курсують вони за дев’ятьма маршрутами.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції