На Полтавщині зросла кількість хворих на ГРВІ

На Полтавщині підвищився рівень інфікування гострими респіраторними захворюваннями. За останній тиждень зареєстрували понад 7 тисяч пацієнтів, що майже на дві сотні випадків більше, ніж попереднього.

Найвищі показники захворюваності у Сергіївській, Щербанівській та Пирятинській громадах. Про це Суспільному повідомив епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.

Місцева жителька Наталія Яксон прийшла на прийом до сімейного лікаря до третього центру ПМСД.

Місцева жителька Наталія Яксон прийшла на прийом до сімейного лікаря до третього центру ПМСД. Суспільне Полтава

"Відчула себе погано, піднялась температура, нежить, кашель, озноб. Стала себе погано почувати, тому звернулася до сімейного лікаря. Це вже другий чи третій день у мене такий стан хворобливий", — розповідає пацієнтка Наталія Яксон.

На Полтавщині за останній тиждень на 2% зросла захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції.

"У Полтавській області за останній тиждень було зареєстровано 7 143 випадки захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції, що на 2% більше, ніж попереднього тижня. З них 53% (пацієнтів – ред.) – це діти. 698 осіб захворіли на різні штами COVID-19", говорить епідеміолог центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.

Сімейні лікарі відзначають ріст захворюваності на ГРВІ. Суспільне Полтава

Збільшення кількості хворих на ГРВІ відзначає і сімейна лікарка Анастасія Пишна. За її словами, така ситуація триває більше двох тижнів.

"Зараз є випадки захворюваності на COVID-19. Ми їх (пацієнтів – ред.) тестуємо, щоб точно знати, щоб підтвердження було. Тест беремо приблизно на третій день захворювання. Лікуємо симптоматично і ГРВІ, і COVID-19. Грип зараз також є поодинокі випадки", — каже сімейна лікарка центру ПМСД №3 Анастасія Пишна.

За словами Олександра Перцевого, попри зростання кількості інфікованих на ГРВІ, епідеміологічна ситуація залишається в нормі.

ПМСД №3 в Полтаві. Суспільне Полтава

"Сезонність впливає. Можливо, люди забули про масковий режим. Більші скупчення людей нині відбувається і мало хто користується індивідуальним захистом", — говорить сімейна лікарка центру ПМСД №3 Анастасія Пишна.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook