Підготовка до зимового утримання доріг на Полтавщині: скільки техніки та протиожеледних матеріалів

Дорога державного значення поблизу Полтави. Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській області для місцевих доріг підготували необхідну кількість протиожеледних матеріалів на цю зиму. А для утримання шляхів державного значення сумішей вистачить до кінця року. На закупівлю очікують додаткове фінансування із державного бюджету.

Утримання доріг державного значення

Протяжність автошляхів державного значення на Полтавщині складає 1 220 кілометрів, загалом їх 19.

Дорога державного значення у межах Полтавщини. Фото: Суспільне Полтава

Як і минулого сезону, перш за все будуть обслуговувати дороги категорії "М" ― міжнародні. Про це 24 жовтня під час апаратної наради повідомив начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури Іван Краповницький. За його словами, нині підрядники забезпечили протиожеледні матеріали до кінця року.

Дорога державного значення у межах Полтавщини. Фото: Суспільне Полтава

"Необхідно 36 тисяч 400 тонн піщано-соляної суміші. Станом на зараз наші підрядники забезпечили орієнтовно 30% фракційних матеріалів, а саме 11 179 тонн. І приблизно 24% плавильних матеріалів, а саме ― солі в об’ємі 2315 тонн. Вирішується питання додаткового фінансування у листопаді. На 1 листопада підрядник повинен буде забезпечити на 70%", – сказав начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури Полтавської області Іван Краповницький.

Утримання доріг місцевого значення

Із серпня почали підготовку до утримання доріг і місцевого значення. Цим займатимуться 16 підрядників. Вони можуть залучати до робіт 225 машин ― це піскорозкидачі, автогрейдери, трактори тощо.

Підготовка до зимового утримання доріг місцевого значення. Графіка: Суспільне Полтава

"До осінньо-зимового періоду підрядниками планувалося заготовити 24,5 тисячі тонн комбінованої протиожеледної суміші. Потреба обрахована на підставі кількості протиожеледного матеріалу, що був використаний в минулих осінньо-зимових періодах. Станом на сьогодні суміш заготовлена у повному обсязі, на даний момент йде її розвезення по базах, які розташовані у різних куточках нашої області", – розповів в.о. директора Агентства місцевих доріг області Михайло Суржко.

За словами Михайла Суржка, минулого сезону для обслуговування місцевих доріг витратили до 20 тисяч тонн протиожеледного матеріалу.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook