У Полтаві вирішили спрямувати по 10 тисяч гривень матеріальної допомоги людям, житло яких 8 жовтня пошкодило дерево. Ще 50 тисяч гривень вирішили спрямувати жінці, яку 7 жовтня травмувало інше дерево.
Про це Суспільному розповіла секретар міської ради Катерина Ямщикова.
У якому стані потерпілі після падіння дерев у Полтаві
Шістьом жителям пошкодженого будинку під час засідання виконавчого комітету Полтавської міськради вирішили спрямувати по 10 тисяч гривень. Ще 50 тисяч матеріальної допомоги спрямували жінці, яку травмувало дерево на літньому майданчику кафе. Її 7 жовтня доставили в обласну лікарню. Там зробили операцію і вивели з шокового стану, говорить заввідділення закладу Валентин Білий.
"У неї поєднана травма і черепно-мозкова, і спинальна. І явища спинального шоку (порушення діяльності спинного мозку в його повній перерізці чи травмі – ред.) були, зараз вона із цього шоку виведена, і тому подальша проводиться інтенсивна терапія і оперативне втручання. Було вирішено вже проводити операцію нейрохірургічного профілю",― говорить завідувач відділення анестезіології обласної клінічної лікарні Валентин Білий.
Ще один такий випадок трапився на зупинці. Так травмувався 12-річний син Алли Хижняк Ілля.
"Це було в суботу, ближче до обіду. А я з ним спілкувалась за пів годинки до цієї ситуації. Він був на тренуванні з футболу, з тренування він їхав додому. Він дійшов до зупинки на Південному (вокзалі – ред.) і звідти хотів додому доїхати до кінцевої. Сказали, що Ілля в лікарні, що поганий стан", ― говорить мама травмованого Алла Хижняк.
"Дитина була доставлена в наш лікувальний заклад 7 жовтня о 13:05, оминувши приймальне відділення, одразу у відділення інтенсивної терапії у вкрай тяжкому стані. 9 жовтня на 11:25 стан стабілізувався, але залишається тяжким. Тяжка поєднана травма. Дитина перебуває у медикаментозному сні", ― говорить завідувач відділення анестезіології дитячої клінічної лікарні Дмитро Литовченкою
"По хлопчику. Ми ведемо комунікацію з родиною, як їм зручніше. Було два варіанти. Перший — це допомога на близьких, які зареєстровані відповідно у нашій територіальній громаді. Або ж це субвенція у територіальну громаду, в якій прописаний хлопчик", ― додала секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
Які наслідки негоди У Полтаві
У кімнаті в будинку Олексія Власова – пробита стеля, а на підлозі – купи штукатурки. На дах дому та ще двох будівель в ніч з 7 на 8 жовтня впало дерево.
"І міська голова (секретар міськради – ред.) приходила, учора цілий день тут була. Вчора ж тут три машини вивозили це дерево – дерево страшенне було, стільки заяв писали, щоб його спиляли. Заїхали три величезні машини, і все спиляли, поприбирали. Були у міськвиконкомі, подали заяви, взяли документи всі, копії на домовласність та інші.!", ― каже власник пошкодженого будинку Олексій Власовж.
У міській раді 9 жовтня провели нараду щодо аварійних дерев, під час якої вирішили створити їх електронний реєстр, зокрема, аварійних.
"Це не скрізь падіння дерев, десь це були відчахнуті гілки, але ці 13 локацій потребували включення комунальних служб, розпилу відповідних дерев, гілок, вивозу матеріалу, який лишився після цього. Така ситуація у нас склалася вже не за цей сезон, не за один рік і не за два роки в тому числі. Тема аварійних дерев підіймалася неодноразово, має свої нюанси, які сьогодні треба обговорити, але точно треба починати діяти. І на жаль – після ось таких подій", ― каже секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
Як розповів заступник міського голови Володимир Чередниченко, нині у громаді від півтори до двох тисяч аварійних дерев. Згідно з чинним законодавством, усі вони мають бути ліквідовані.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: