У Полтавській області кампанію з вакцинації диких тварин проти сказу розпочнуть у другій половині вересня 2023 року. Через воєнний стан цьогоріч приманку з вакциною не розкидатимуть з літака, а робитимуть це вручну.
Про це Суспільному повідомила заступниця начальника відділу організації протиепізоотичної роботи обласного управління Держпродспоживслужби Ірина Натягла.
За її словами, на Полтавщині планують розкласти понад 300 тисяч брикетів з вакцинами. Це робитимуть працівники єгерської служби в усіх районах області.
Вакцина буде у виді брикетів. Це — приманки для диких м’ясоїдних тварин. Усередині цього брикету розміщена капсула з вакциною. Коли тварина її кусає, вакцина потрапляє в організм. Через воєнний стан вакцину розкладуть вручну. Люди будуть групами ходити. Це все узгодять з військовою адміністрацією та поліцією.
Як розповіла Ірина Натягла, вакцину споживають переважно червоні лисиці, єнотовидні собаки та вовки. Вони — основні носії сказу.
Що таке сказ і чим він небезпечний
Сказ – це небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Ця хвороба невиліковна, тому найкраща профілактика — це щорічна профілактична вакцинація для тварин.
Що відомо про сказ тварин на Полтавщині
- Як повідомляла раніше Суспільному заступниця начальника відділу Держпродспоживслужби у Полтавській області Ірина Натягла, 2022-го у регіоні виявили п’ять випадків сказу тварин, а 2021-го — 20 випадків. Цьогоріч зафіксували чотири випадки. Останній був у Горішньоплавнівській громаді в липні.
- Кампанії з вакцинації диких тварин проти сказу у Полтавській області проводять з 2007-го року. Із 2018-го до 2021-го року приманки з вакцинами розкидали з літака.