На Полтавщині цього року подали менше заяв на вступ до перших класів, ніж торік. Однак цьогоріч побільшало першокласників ВПО.
Про це Суспільному повідомив директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.
Подружжя Іванових з Миргорода цьогоріч вестимуть сина до першого класу.
"Як і усі батьки трішки схвильовані, але дуже раді, бо усе ж буде спілкування з дітками, не буде онлайну, буде офлайн. Це певною мірою буде згуртовувати діток. Вони якось налаштуються, перелаштуються із садочка на перший клас", ― говорить мама першокласника Вікторія Іванова.
"Є трохи хвилювання щодо першого класу. Щодо безпеки ми віримо у наші Збройні сили. Я вважаю, що усе буде надійно. Скоро буде перемога і наші діти зможуть ходити до школи у безпечний час, не думати про щось погане", ― каже батько першокласника Костянтин Іванов.
"Наш прапор України – це наша зброя. Усі українці чекають на перемогу. І сьогодні усі діти підуть до школи, усі слухатимуть своїх учителів і добре будуть вчитися. Ще мені рюкзак новий купили великий, чорний", ― говорить першокласник Іван Іванов.
Документи для зарахування сина до першого класу Миргородського ліцею імені Шевченка подали навесні.
"Цього року ми радо вітаємо у нашому закладі 72 першокласники і першокласниці. Але це на 20 відсотків можна сказати менше, ніж минулого року. Дуже багато тих, хто за кордоном, і тому вони не можуть прийти до першого класу. Цього року у нас є двоє первачків, які зараз перебувають за кордоном. Вони навчатимуться на домашній сімейній освіті, але дуже хотіли бути у нашому закладі і серед року, можливо, повернутися", ― каже директорка Миргородського ліцею ім. Т. Шевченка Ірина Шевченко.
За словами директорки, цього року у ліцеї семеро першокласників – це переселенці. А загалом у громаді внутрішньо переміщених дітей, які підуть до першого класу, 44, додала начальниця управління освіти.
"Цього року до шкіл нашої громади піде 376 учнів першого класу. Усього ми матимемо 21 перший клас. Це менша кількість дітей, ніж мали рік тому на цей час. Минулого року у нас було десь на 70 дітей більше. Кількість дітей зменшується узагалі. Тенденція по нашій громаді на сьогодні така, що більше 400 дітей навчається за кордоном. Це десь 450 дітей. А ті дітки, які приїхали до нас з інших областей прифронтових, окупованих територій, це 286 дітей. Тобто виїхала більша кількість дітей, ніж приїхала до нас з інших областей", ― розповідає начальниця управління освіти Миргородської міськради Тетяна Колибельнік.
Документи для зарахування до перших класів триває до початку навчального року.
"Заяв 10882 в усіх закладах загальної середньої освіти. Зокрема 851 першокласник – це з переліку жителів інших регіонів. Станом на минулий рік, першокласників було 11880, з них 513 ВПО. Це пов’язано з тим, що, по-перше, внутрішньо переміщені особи вступають до закладів освіти за місцем колишнього проживання. Вони починають рік дистанційно. І невелика спостерігалася міграція внутрішньо переміщених осіб до інших регіонів", ― каже директор обласного департаменту освіти і науки Євген Кончаковський.
За словами Євгена Кончаковського, усього на Полтавщині 522 школи.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: