З 1 серпня на Полтавщині близько 6 000 переселенців позбавили виплат: які категорії

. Суспільне Полтава

З 1 серпня 2023-го року на Полтавщині близько 6 тисяч внутрішньо переміщених осіб перестали отримувати допомогу від держави. Найпоширеніша причина відмови – виїзд за кордон.

Жителька Харківщини Тетяна Бульбот каже, що до категорій ВПО, яким мають припинити виплати, не належить, але хвилюється, що через зміну реєстрації місця проживання може втратити допомогу від держави.

"Я, власне, нічого не побоююсь, у мене немає машин, у мене немає дач, у мене немає депозитів, але розбитий будинок і собака. Раптом мене випишуть з того дитсадка? (в якому проживає зараз – ред.)", — говорить переселенка з Харківської області Тетяна Бульбот.

Кого з переселенців позбавлять виплат

З початку серпня близько 6 000 внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих на Полтавщині, не отримуватимуть грошову допомогу. Це через постанову Кабміну, яка набула чинності з 1 серпня цього року, повідомила Суспільному працівниця департаменту соціального захисту Тетяна Федіна. Виплати припиняють разом з втратою статусу вимушеного переселенця.

Переселенці, яки виїхали за кордон, перестануть отримувати грошові виплати. Суспільне Полтава

"Основна маса – це особи, які перебувають за кордоном. Законодавством визначені три категорії осіб, яким виплати продовжені не будуть. Це, перш за все, особи, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів без обґрунтованих причин. Також не буде продовжено особам, які перебувають у місцях позбавлення волі і особам, які повернулися до покинутих місць проживання", — пояснює працівниця обласного департаменту соціального захисту Тетяна Федіна.

Чи треба продовжувати отримання допомоги

Більшість тих, хто отримував допомогу раніше, матимуть її ще пів року, говорить начальниця відділу по роботі з ВПО Віта Гонтар.

"Допомога автоматично продовжується з 1 серпня 2023-го року, без звернення громадян, по січень 2024-го року", — говорить начальниця відділу районного у Полтаві управління соціального захисту Віта Гонтар.

Віта Гонтар, начальниця відділу районного у Полтаві управління соціального захисту. Суспільне Полтава

Окремі категорії внутрішньо переміщених осіб матимуть право на допомогу протягом наступних пів року після січня 2024-го року, говорить Гонтар.

"Це сім’ї, до яких входять непрацездатні особи, особи, які виховують трьох і більше дітей до 18 років, особи з інвалідністю, також працездатні особи, які не працюють, але за перший період щось зробили, щоб працевлаштуватися. Загальний строк призначення грошової допомоги не перевищує 12 місяців з місяця звернення" — каже начальниця відділу районного у Полтаві управління соціального захисту Віта Гонтар.

За словами Тетяни Федіної, нині в Полтавській області зареєстровано понад 200 тисяч ВПО, 90% з них прибули після повномасштабного вторгнення.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook