Близько 20 полтавців поїхали евакуювати тварин з Херсонщини і на човнах розвозили гуманітарну допомогу тим, хто постраждав через підрив Каховської ГЕС. Для цих потреб, за словами зооволонтерки Людмили Хоменко, зібрали 136 тисяч гривень. Тварин привезли до Полтави і вже знайшли їм нових господарів.
У ветеринарній клініці роблять перев’язку Рексові. Цього пса знайшли у Антонівці поблизу Херсону полтавці, які евакуйовували тварин та людей після підриву Каховської ГЕС.
"Він був увесь покривавлений, поранений, уся вулиця була залита кров’ю. Якраз у цей день, коли була зірвана Каховська дамба, в мене помер мій собака. І я добу сидів думав про це все, дивився усі ці відео, де також помирають тварини, але не своєю смертю, і в цей же день вночі ми виїхали (у Херсон – ред.)", - каже волонтер Віталій Борюта.
Координаторкою полтавців, які вирішили їхати на допомогу жителям Херсонщини, стала зооволонтерка Людмила Хоменко.
"Ми почали розміщувати пости про допомогу. Ми відкривали «банку». І було зібрано загалом 136 тисяч гривень. Це скидалися кошти з-за кордону, з України, з інших міст. А також у нас був великий склад. Ми загрузили загалом 8 мікроавтобусів допомоги, це - вода, корми, їжа, масло. Люди приносили те, що в них було, ліки", - розповідає зооволонтерка Людмила Хоменко.
За її словами, на Херсонщину поїхало близько 20 волонтерів. Серед них – представники громадської організації «Річки Полтавщини».
"У нас є великі човни з великими, з потужними (двигунами – ред.), які змогли подолати течію. Приїхали в село Федорівка, де люди перебували у скруті, так, як вода відрізала близько п’яти сіл. Ми переправляли туди продукти харчування, генератор. 240 кілограмів. Ми його ледве вмістили в той човен", - каже секретар ГО «Річки Полтавщини» Віталій Боровко.
"Вивозили людей з затоплених островів, затоплених домівок, дачних секторів там, де були постійно обстріли. Там, де люди не хотіли виїжджати, ми їм відвантажували воду питну та гуманітарну допомогу", - говорить волонтер Віталій Борюта.
До Полтави привезли більше 20 врятованих тварин. Котів та собак обстежили у ветеринарній клініці та стерилізували.
"Тварини, по-перше, всі налякані, тому що досить довгий час провели на території, де є обстріли. І це дуже психологічно виснажливо. По- друге, тривала дорога. Тварини всі виснажені, голодні, тварини всі в стресі, більшість. У нас тваринка може перебувати стільки, скільки потрібно для нормалізації її стану здоров’я", - каже лікарка ветеринарної медицини Олександра Корчан.
За словами Людмили Хоменко, усім тваринам, яких евакуювали з Херсонщини, уже знайшли господарів.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: