"З гарними думками": учителі на Полтавщині виготовляють патріотичні обереги для воїнів

. Фото: Суспільне Полтава

Ангели зі стрічок, з пряжі та з паперу, а також в’язані синьо-жовті сердечка. У Терешківській громаді, що на Полтавщині, учителі навчально-реабілітаційного центру виготовляють такі обереги для військових. Про це Суспільному розповіла учителька закладу Юлія Телятник. Свої вироби передають із волонтерами на фронт. Роблять це від початку повномасштабної російсько-української війни.

У класній кімнаті на столі сині та жовті стрічки, пряжа, папір та клей. Працівниці навчально-реабілітаційного центру, що у Терешківській громаді, виготовляють обереги.

Учителі виготовляють патріотичні обереги для воїнів. Фото: Суспільне Полтава

"Допомагати воїнам ми розпочали з перших днів повномасштабного вторгнення. Спочатку ми в’язали носки, бо була холодна пора року, їм потрібно було зігріватись", — каже учителька Микільського навчально-реабілітаційного центру Юлія Телятник.

"Виявилося, що обереги для них дуже важливі. Почали просити зв’язати їм отакі браслетики. Так, як я працюю зі стрічками дуже давно, що я могла, я могла в’язати отакі браслети. А потім почало з’являтися щось нове. Почали виготовляти отакі обереги у вигляді колосочка", — говорить учителька Микільського навчально-реабілітаційного центру Олена Шпанкіна.

Патріотичні обереги для воїнів. Фото: Суспільне Полтава

Олена Шпанкіна запальничкою обпалює жовту стрічку. Так жінка готує окремі деталі. Це заготовки для ангела.

"Думаю, яких ангелів я можу зробити зі стрічок. Я знайшла отакий шаблон і почала виготовляти ось такі", — каже учителька Микільського навчально-реабілітаційного центру Олена Шпанкіна.

Обереги для воїнів. Фото: Суспільне Полтава

Працюють учителі закладу у вільний від роботи час. Свої обереги на фронт передають із волонтерами.

"Ось у нас є крила. Для того, щоб був тулуб ми беремо і намотуємо нашу пряжу. Тоді закладаємо сюди, це наш буде тулуб. Це все робиться так – у спокійній обстановці, з гарними думками, з побажаннями для наших захисників. Взагалі, це досить кропітка робота виготовлення оберегів", — говорить учителька Микільського навчально-реабілітаційного центру Юлія Телятник.

На Полтавщині виготовляють патріотичні обереги для воїнів. Фото: Суспільне Полтава

Як розповіла Юлія Телятник, за день вони виготовляють зо півсотні різних оберегів. Скільки ж зробили за понад рік, не підраховували.

"Ми знаємо для чого ми це робимо. Ми робимо для наших захисників, для наших воїнів. Ми хочемо хоч чимось допомогти їм, тому що ми розуміємо, як їм там важко, в яких умовах вони зараз там перебувають. Тому, ми частинку свого тепла, любові вкладаємо в ці наші обереги", — додала Юлія Телятник.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook