"Наблизити отой світлий день": вчителі на Полтавщині шиють для військових одяг та спорядження

. Суспільне Полтава

У Терешківській громаді, що на Полтавщині, в навчально-реабілітаційному центрі шиють для військових одяг та спорядження. Це, зокрема, спідню білизну, плащ-палатки, шкарпетки та рукавиці. Роблять це від початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Віра Собакар

У швейній майстерні навчально-реабілітаційного центру у селі Микільське Яна Зірка розкроює тканину для плащ-палатки.

"Нам дали готовий виріб, а вже хлопці нас попросили, щоб ми удосконалили. І ми його удосконалили, щоб у них у капюшон поміщався шолом. Моя задача розкроїти виріб, далі його шиють. І ще моя задача намітити, де будуть липучки", – розповіла Яна Зірка.

Плащ-палатка та інші вироби, які пошили волонтерки. Суспільне Полтава

У закладі в Терешківській громаді працівники для військових шиють, зокрема, спідню білизну, рукавиці, балаклави, шкарпетки, в’яжуть спеціальні килимки та мочалки. Роблять це від початку повномасштабного вторгнення, каже директорка Віра Собакар.

"Почалося все з того, що наша вчителька, яка має двох людей у своїй сім’ї військовослужбовців, принесла таку ідею. Спочатку ми стали шити натільну білизну, тому що в ній була велика потреба. Далі пішла зима, було холодно, почали в’язати шкарпетки. В’язали взимку і 2022-го року, і 2023-го року".

Волонтерка Світлана Панік за роботою. Суспільне Полтава

Учителька Микільського навчально-реабілітаційного центру Світлана Панік Суспільному розказала:

"Потім з’явилася така потреба в килимках. Говорили, що вони клали в танк. Там в основному все залізне, тому, щоб їм було м’якше, тепліше. Або в бліндаж".

Волонтери ведуть підрахунок зроблених виробів. Суспільне Полтава

За понад рік майстрині пошили майже 1,5 тисячі штук спідньої білизни. Матеріали для виробів надають волонтери, а також закупляють самі, говорить директорка закладу Віра Собакар:

"Працюємо ми через волонтерку Ірину Каптур, знаємо, куди вона відвозить, знаємо, що попадає прямо на ті позиції, на які потрібно. Коли ти знаєш, що приносиш користь, хочеться робити ще більше, щоб наблизити отой світлий день".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook