У Полтаві 23 травня попрощалися із Юліаном Матвійчуком, який загинув від отриманих на війні поранень. Він був учасником Революції Гідності, згодом АТО, депутатом міської ради двох скликань. У чоловіка лишилися батьки, дружина та дитина. Про це Суспільному повідомив його побратим Артем Павлов.
Полтавець Юліан Матвійчук двічі був добровольцем – 2014-го та 2022-го.
"Конкретно для мене він був натхненником, наставником, людиною, яка показала мені приклад. Я 2014-го року не пішов добровольцем, пішов 2015-го, по його прикладу, після його історій, про Іловайськ, після його війни", – розповів товариш загиблого воїна Юліана Матвійчука Георгій.
Юліан Матвійчук помер 20 травня у лікарні через поранення, які отримав біля села Георгіївка на Донеччині, повідомив Суспільному речник обласного терцентру комплектування та соцпідтримки Роман Істомін. Воїнові було 33.
"Наш шлях з ним розпочався з Революції Гідності, він був командиром Полтавської самооборони, я долучився туди. Там я з ним познайомився. Потім, після початку війни, ми зустрілися у батальйоні "Азов". Він зарекомендував себе як дуже гарний воїн і дуже гарний керівник. Після початку повномасштабного вторгнення я зателефонував йому відразу, буквально через декілька годин, щоб дізнатися, куди він іде і як до нього долучитися. Ми приїхали ввечері (24 лютого 2022-го – ред.) у батальйон територіальної оборони", – сказав побратим загиблого воїна Юліана Матвійчука Артем Павлов.
У складі 116-ї бригади ТрО Артем із Юліаном та іншими побратимами створили групу аеророзвідки "Соловей".
"Ми їздили на бойові завдання на Харківщину, на Сумщину. Розшукували цілі для нашої артилерії. Пізніше був Соледар. Після Соледару ми перейшли на Мар’їнський напрямок, останні місяці він працював саме там. Дуже багато нехороших відгуків стосовно Юліана у наших ворогів по радіоперехопленнях", – пригадав побратим загиблого воїна Юліана Матвійчука Артем Павлов.
У цивільному житті Юліан Матвійчук був депутатом двох скликань Полтавської міської ради та, зокрема, співзасновником громадської організації "Save Poltava", яка опікується історичними будівлями, каже Артур Ароян.
"Значною мірою його заслугою є те, що будівлю Кадетського корпусу вдалося передати в державну власність, на баланс Державної судової адміністрації", – розповів товариш загиблого воїна Юліана Матвійчука Артур Ароян.
У воїна лишилися батьки, дружина та донька, розповів його побратим.
"Юліан прожив велике і чудове життя. Наша задача – продовжувати його справу як у політичному, так і у військовому житті, керуватися тими принципами, якими керувався він – це любов до України і до свого народу", – сказав побратим загиблого воїна Юліана Матвійчука Артем Павлов.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: