Через нестачу донорів у громадах Полтавщини проводять забори крові: як це було у Щербанівській ТГ

. Суспільне Полтава. Донор здає кров

У громадах Полтавщини проводять забори крові. Роблять це представники обласної станції переливання крові через потребу у донорах, розповіла Суспільному лікарка медзакладу Юлія Момотова. 10 травня поповнювали запаси у Щербанівській громаді.

34-річний Сергій Перепелиця здає кров у амбулаторії сімейної медицини у селі Щербані. Донором, каже, став вперше.

"Вирішив допомогти, це така справа потрібна. У житті треба все спробувати – і кров здати, і допомогти. У мене і тесть почесний донор, на роботі й грамоту давали", - каже донор крові Сергій Перепелиця.

Забір донорської крові у Щербанівській амбулаторії здійснюють фахівці обласної станції переливання крові.

Перед здачею крові, донорів оглядає терапевт. Суспільне Полтава

"Взагалі всі групи крові потрібні, і, звичайно, щоб із негативними резусами частіше приходили. Запрошуємо донорів усіх груп крові здавати кров, яка потім буде розділятися на еритроцити та плазму. Вона йде для хворих людей і для військових. Є стандартна доза, яку здає донор – це 450 мілілітрів", - говорить лікарка обласної станції переливання крові Юлія Момотова.

Перед здачею крові людей оглядає лікар.

"Терапевт вимірює артеріальний тиск, відразу беруть аналізи, виміряємо показники гемоглобіну та гематокриту. Якщо всі показники в нормі, то пацієнт відправляється на процедуру. Особливими протипоказаннями є важкі інфекційні ураження. Тобто, можуть бути гепатити – гепатит В, гепатит С, СНІД. Відповідна вага, вона повинна бути не менше 60 кілограмів", - говорить сімейна лікарка Щербанівської амбулаторії Наталія Переяславець.

Забор крові у донора. сусп

Щербанівська амбулаторія обслуговує близько трьох тисяч пацієнтів. Про забір донорської крові місцевих інформували через соцмережі, каже лікарка Віта Климко.

"Донорам після здачі крові надається, зокрема, додатковий день до щорічної відпустки або ж у будь-який інший день вихідний, який вони можуть взяти у роботодавця. Ми надаємо довідку зі штампом, із підписом, що він був донором. Також видається 43 гривні 60 копійок як така премія за здачу крові", - каже сімейна лікарка Щербанівської амбулаторії Віта Климко.

"Багато разів націлювався, але завжди десь то по-роботі, то часу не вистачає, то ще щось. Поряд біля мого робочого місця я побачив швидку допомогу, підійшов, дізнався, що тут, сказали: приймають кров для донорів. Я думаю, що моя кров, можливо, комусь врятує життя, і це варте того, щоб здавати і допомагати", - розповідає донор крові Олександр Безлюдний.

Сімейна амбулаторія в селі Щербані біля Полтави. Суспільне Полтава

Через потребу у донорах, забори проводять у різних громадах, каже Юлія Момотова.

"Приблизно за один виїзд ми збираємо десь 25 літрів крові. Оскільки потреба в донорах є постійно, то намагаємося якомога частіше виїжджати по різних територіальних громадах. Із початком війни більше для військових збільшилась потреба",- каже лікарка обласної станції переливання крові Юлія Момотова.

За словами лікарки, виїзні забори крові по громадах Полтавщини здійснюють майже щотижня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook