Військове меморіальне кладовище: як його планують облаштувати у Затуриному на Полтавщині

. Фото: Суспільне Полтава

На цвинтарі у селі Затурине, де зараз ховають загиблих воїнів, планують облаштувати "Національне військове меморіальне кладовище". Про це Суспільному розповіла голова громадської організації "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Наталія Чепіга.

За її словами, наразі вже виготовили проєкт облаштування території.

"Зараз планують провести розмітку, де, яка буде ширина. Вже на пам’ятники кожен принесе свою фотографію. Можливо, одні хочуть, щоб хрест з боку був, інші, щоб квітка намальована якась. У кожного своє, але то лише на пам’ятнику", – говорить голова громадської організації "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Наталія Чепіга.

На кладовищі планують зробити меморіал із прізвищами похованих воїнів. Також облаштувати площу, де зможуть проводити церемонії прощання із полеглими бійцями.

Могили полеглих військових на кладовищі у селі Затурине. Фото: Суспільне Полтава

Проєкт попередньо узгоджували з рідними загиблих воїнів. Але його потрібно доопрацювати, каже директор "Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування" Дмитро Третяков. Таке рішення ухвалили члени містобудівної комісії, які виїжджали на місце поховань.

"Літом був проведений тендер. Визначився переможець – проєктна організація полтавська. Ми їм дали техзавдання, і вони зробили проєкт. Поставили завдання внести зміни в проєкт. Зробити коригування для встановлення пам’ятників загиблим воїнам. Тому зараз ми проєкт відправляємо на доробку і потім його презентуємо", – каже директор "Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування" Дмитро Третяков.

Проєкт військового меморіального кладовища у селі Затурине. Фото: Суспільне Полтава

"Буде по центру алея спільна, і далі однакового вигляду ряди поховань військових. Перепоховань не буде, це виключно облаштування існуючих могил", – каже голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

Скільки усього потрібно грошей спрямувати з бюджету Полтавської громади на облаштування меморіального кладовища, нині підраховують, каже заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

"Ми виділили попередньо на проєкт 4,5 і ще 4 мільйони гривень. Далі, якщо ми внесемо зміни в технічну документацію, це буде залежати від об’єму фінансування. Бо зараз, наприклад, прозвучала пропозиція, щоб не було зелених зон, усе закласти плиткою. Щоб не треба було ходити прибирати, а тільки служба, яка обслуговувала кладовище, вона цим займалась. Тобто внесемо зміни і тоді буде зрозуміло, яка цифра", – розповідає заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Могили військових у Затуриному. Фото: Суспільне Полтава

Першу частину робіт планують почати цьогоріч. Зокрема, облаштувати понад пів сотні могил військових, яких поховали рік тому, розповіла Наталія Чепіга. Та перед цим мають обрати підрядника.

"Пам’ятник ставиться через рік, щоб осіла земля. Перший ряд і половина другого, я думаю, десь липень-серпень поставляться ці пам’ятники. Це десь близько 60 штук", – говорить голова громадської організації "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Наталія Чепіга.

Ховають військових на цьому секторі Затуринського кладовища з початку повномасштабного вторгнення Росії. Наразі тут могили понад 150 воїнів.

Що відомо

Читайте також

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook