Справа домогосподарок: голові Полтавської міськради Мамаю винесли вирок

Олександр Мамай. 27.01.2023. Фото: Суспільне Полтава

У Вищому антикорупційному суді оголосили вирок Полтавському міському голові Олександрові Мамаю у справі щодо працевлаштування до міського комунального підприємства двох жінок, які фактично виконували роботу домогосподарок за місцем проживання Мамая. Рішення ухвалили 2 березня.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із суду.

Голову Полтавської міської ради обвинувачували, зокрема, у привласненні, розтраті або заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем. Олександр Мамай визнав провину під час судового засідання.

"Призначити Мамаю Олександру Федоровичу покарання у виді п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційних, розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік. Звільнення від відбування основного покарання, встановивши іспитовий строк один рік", – каже суддя.

Такий самий вирок призначили й іншим обвинуваченим.

Крім того, за умовами угоди, Мамай зобов’язується перерахувати 2 мільйони гривень у фонд "United 24" на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації "Армія дронів", повідомили на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook.

Трансляція засідання суду. фото: Ліля Гончарук/Суспільне

Вирок набирає законної сили не одразу, його можна оскаржити впродовж 30 днів з моменту, як особі вручать повний текст, розповіла Суспільному полтавська адвокатка Дар’я Маліннікова.

"Сільські, селищні чи міські голови достроково припиняють свої повноваження у тому числі, після набрання законної сили обвинувального вироку щодо нього. По закону «Про місцеве самоврядування», якщо в нас достроково припиняються повноваження, то здійснює повноваження міського голови секретар відповідної міської ради. Але в даному випадку дуже багато говорять про створення військової адміністрації, то я думаю, що нам необхідно почекати відповідних рішень", – каже адвокатка.

Що відомо

  • Керівниці та ще трьом працівникам комунального підприємства "Інститут розвитку міста" оголосили про підозри у підробці документів та розтраті державних грошей на понад пів мільйона гривень. Про це 1 липня під час брифінгу повідомляв керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.
  • 21 лютого Вищий антикорупційний суд призначив склад суду у справі щодо працевлаштування хатніх робітниць Олександра Мамая до комунального підприємства "Інститут розвитку міста". Зарплати жінкам платили з бюджету цієї установи, йдеться у реєстрі судових рішень. У справі Мамай зазначений як обвинувачений. До цього він був свідком.