Цього року учні четвертих та дев’ятих класів не складатимуть державну підсумкову атестацію. Це, згідно з наказом Міністерства освіти й науки, пов’язано із повномасштабною війною в Україні. На Полтавщині таке оцінювання мали складати 27 тисяч учнів, розповіла Суспільному відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань у регіоні Наталія Барболіна.
На уроці у Розсошенській гімназії учні 4-В класу виконують завдання, які мали бути у державній підсумковій атестації цього року.
"По математиці у нас множення, ділення, задачі, квадрати, круги. А по українській (мові – ред.) ми дуже багато пишемо, читаємо також і виконуємо вправи", — каже учениця Розсошенської гімназії Ярослава Величко.
"У нас ось зошити із математики, тут розраховані завдання такі, які будуть у державній підсумковій атестації, тому ми виконуємо ці завдання від простих до складних. Нічого не змінилося, не дивлячись на те, що її скасували, все рівно всі завдання за програмою ми виконуємо", — каже учителька початкових класів Розсошенської гімназії Ірина Бова.
Державну підсумкову атестацію цього року учні четвертих та дев’ятих класів складати не будуть через повномасштабне вторгнення Росії, каже Наталія Барболіна.
"З метою збереження життя і здоров’я учнів в умовах воєнного стану, відповідно до статті 17 закону України «Про повну загальну середню освіту» було ухвалене Міністерством освіти і науки рішення про звільнення від проходження державної підсумкової атестації", — говорить відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань у регіоні Наталія Барболіна.
За словами Наталії Барболіної, ДПА – це оцінювання результатів навчання за ключовими предметами, зокрема, з української мови та математики.
"ДПА розвантажує нас перед ЗНО, це нам дає змогу повторити матеріали з 5 класу, і дає великий стимул та мотивацію далі вчитися", — каже учениця Розсошенської гімназії Вікторія Молочна.
Попри скасування атестації, четвертокласники та дев’ятикласники так само отримають свідоцтва про здобуття початкової або ж базової середньої освіти. На місці оцінки за ДПА буде запис про звільнення від складання, говорить учителька Людмила Маріїч.
" Звичайно, всі раді, що немає ДПА, це полегшення велике, але роботу треба продовжувати. Ми вчимося не заради того, щоб написати чи не написати ДПА, а ми вчимося, щоб бути розумними, правильно писати, гарно говорити", — каже учителька української мови та літератури Розсошенської гімназії Людмила Маріїч.
За словами відповідальної за проведення зовнішніх освітніх оцінювань у регіоні Наталії Барболіної, державну підсумкову атестацію у регіоні цього року мали складати 27 тисяч учнів. Такі іспити не влаштовують із 2020-го через пандемію коронавірусу та повномасштабну війну.