Перейти до основного змісту

Меморіальний комплекс на кладовищі біля Полтави: який матиме вигляд

. Фото: Суспільне Полтава

На кладовищі у селі Затурине, що біля Полтави, планують облаштувати меморіальний комплекс із освітленням, доріжками та дошками із викарбуваними іменами полеглих бійців. Однак під час воєнного стану цього зробити не можуть через постанову Кабміну. Про це Суспільному повідомив перший заступник голови Полтавської міської ради Валерій Пархоменко.

Кладовище у селі Затурине біля Полтави. Фото: Суспільне Полтава

На кладовищі у селі Затурине, що біля Полтави, могили бійців, які загинули під час оборони України від російських військ. Тут планують облаштувати меморіальний комплекс.

"Буде хрест і плити, на яких будуть викарбувані усі прізвища тих, хто тут буде лежати загиблий. Ми плануємо, щоб від цієї дороги був вхід сюди, до меморіалу Слави. Ось так воно виглядатиме, коли підійти поближче до цього меморіалу", – говорить голова ГО "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Наталія Чепіга.

Фото проєкту меморіального комплексу на кладовищі.

А ще планують зробити освітлення, доріжки, асфальтовану дорогу до кладовища та забезпечити охорону. Облаштування меморіального комплексу ініціювала громадська організація "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини", каже її голова.

"На Боженка (центральне кладовище Полтави – ред.) зробили Алею героїв для наших загиблих хлопців у той період, до повномасштабного вторгнення. Місця там більше не було, щоб робити загальне. Я звернулася до міської влади, приїхали сюди, виділили сектор. Це найвдаліше місце, щоб зробити комплекс, щоб усі воїни, які загинули, були разом", – розповідає Наталія Чепіга.

Фото проєкту меморіального комплексу на кладовищі.

Нині територію розчищають від дерев. Але облаштувати комплекс поки не можуть, бо під час воєнного стану фінансування на це спрямовувати заборонено.

"590-та постанова (Кабміну – ред.) нам не дозволяє проводити капітальні видатки. А це все впирається у капітальні видатки. Можливо, ми знайдемо якісь рішення, що це стосується меморіального комплексу, який пов’язаний з похованням наших героїв. Будемо вести переговори з казначейством. Можливо, проситимемо внесення змін. Минулого року у нас був дуже дієвий механізм – це робота через Асоціацію міст України. До 590-ї постанови увесь час вносилися зміни, ґрунтуючись на побажаннях місцевої влади, органів місцевого самоврядування. Тому таким чином ми також даватимемо свої пропозиції щодо поховання наших героїв", – говорить перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Кладовище у селі Затурине біля Полтави. Фото: Суспільне Полтава

За словами Валерія Пархоменка, згідно з проєктно-кошторисною документацією, на облаштування меморіального комплексу необхідно 4,5 мільйони гривень. Поки ж родини загиблих можуть внести пропозиції щодо вигляду пам’ятників бійців.

"Ми хочемо зібратися десь після 20 числа (лютого – ред.). Запропонували ті, хто виготовляв цей проєкт, що, можливо, будуть якісь прохання змінити пам’ятник", – каже голова ГО "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Наталія Чепіга.

За словами голови громадської організації "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Наталії Чепіги, від початку повномасштабного вторгнення на Затуринському кладовищі поховали близько 100 бійців.

Читайте також