Перейти до основного змісту

Утримання пункту перетримки тварин у Полтаві: скільки грошей планують спрямувати 2023-го

. Суспільне Полтава

8 мільйонів гривень з бюджету громади планують спрямувати на утримання пункту перетримки безпритульних тварин у Полтаві. Про це Суспільному розповіла голова комісії з питань містобудування Юлія Городчаніна. За її словами, за ці гроші, зокрема, відловлюватимуть та стерилізуватимуть безпритульних тварин.

Кішку Катю Тетяна Каленко забрала з полтавського комунального пункту перетримки безпритульних тварин.

"Це вже не вперше. Я тут брала собачку років 10 тому. Мені порадила подружка, і я звідси взяла собачку, вона досі у мене живе. А це я взяла котика, тому що мій котик помер. Вже 16 років їй було, і вона померла. І я вирішила взяти ще собі улюбленця", - каже полтавка Тетяна Каленко.

Пункт перетримки тварин в Полтаві. Суспільне Полтава

Нині на пункті перетримки живе близько півтори сотні котів та собак.

"Цей собака у нас опинився не так давно. Кілька місяців (тому – ред.) приблизно. Він перебував на перетримці у волонтера, у якого більше десятка тварин. Він (пес – ред.) має зооагресію. Не вжився з іншими, загриз собаку, і вона (волонтерка – ред.) звернулася до нас за допомогою. Вона знайшла його, він бігав по місту неприкаяний, худий, хворий", - каже майстриня з утримання безпритульних тварин Олена Рагозіна.

Вольєри для собак в полтавському пункті перетримки. Суспільне Полтава

"На пункті повинні знаходитися тварини, яких вилучено з вулиці з певних обставин, причин. Це і за викликами поліції, і тварини, які хворі, і тварини, які потребують підгодування, тому що є худі, знесилені тварини, на яких нас викликають. Ми беремо таких тварин, підгодовуємо, і вони повинні повертатися знов у своє місце перебування. Ми проводимо їм стерилізацію, вакцинації і безпосередньо повертаємо на місце призначення", - говорить начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк

Цьогоріч на реалізацію програми регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві планують спрямувати 8 мільйонів гривень. Це дозволить відловити та стерилізувати близько 1300 тварин. Ухвалити це рішення мають на сесії міської ради, яку запланували на 27 січня, говорить Юлія Городчаніна.

У 2022 в Полтаві простерилізували 619 тварин. Суспільне Полтава

"Це повністю і на заробітні плати, і на роботу по відлову, стерилізації, вакцинації тварин, плюс додатково вводиться ветеринарний лікар при пункті перетримки, і загалом на утримання, звісно, в самому пункті перетримки собак і котів. Це дуже близька сума до тієї, яка була використана минулого року. Єдине, що ми протягом минулого року додавали фінансування", - розповідає голова міської комісії з питань містобудування Юлія Городчаніна.

Протягом 2022-го року простерилізували 619 тварин. Це приблизно на третину менше, ніж планували, говорить Сергій Богодюк.

"План не вдалося виконати на 100% по 2022-му році. З початку року не було можливості в певній кількості відловлювати тварин, яка була передбачена, тому що жодна клініка не проводила стерилізацію. Із середини 2022-го року почали спрямовуватися гроші саме на стерилізацію саме з міського бюджету. До цього періоду це все було за кошт КАТП-1628", - каже начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк.

Як розповів Сергій Богодюк, протягом двох тижнів КАТП-1628 має знайти та укласти договір із ветклінікою, яка займатиметься стерилізацією відловлених тварин. Тоді ж розпочнуть і саму ж процедуру.

Топ дня

Вибір редакції